Centrum miasta usytuowane w otoczeniu Rynku posiada zabytkowy układ urbanistyczny sięgający XIV – XVw, przekształcony w późniejszych wiekach, głównie w XVIII – XIX w., z powodu budowy dróg oraz regulacji zabudowy. W obrębie miasta zachowało się kilkadziesiąt zabytkowych budowli, w większości domów i kamieniczek z XIX i początków XXw. W Rynku zwraca uwagę hala targowa zbudowana około 1918r. Nieopodal Rynku kościół parafialny pod wezwaniem św. Wawrzyńca, murowany, zbudowany w latach 1724 – 1773 w stylu barokowym. Przy kościele dzwonnica z 1729r. oraz plebania z drugiej połowy XVIII w. Na terenie dawnej posiadłości biskupiej przy ul. Lwowskiej zachowały się: czworaki, spichlerz, brama, a przy ul. Budowlanych - w tym samym kompleksie - dworek z około 1920r.
Atrakcją jest zbiornik wodny o powierzchni ponad 70 ha. W sezonie letnim funkcjonuje tu kąpielisko miejskie. Przez cały rok zbiornik jest atrakcyjny dla wędkarzy a od wiosny do jesieni również dla amatorów żeglarstwa. Nad zbiornikiem funkcjonuje stanica Stowarzyszenia Kulturalno Turystycznego "ZEK" prowadząca w sezonie wypożyczalnię sprzętu pływającego (szczegóły).
Nad zbiornikiem wodnym, przy ul. Budowlanych znajduje się otwarty w 2013 r. parkl jurajski "Dinozekolandia" Jest to jedyny w kraju park, w którym wszystkie eksponaty nie są seryjnymi odlewami tylko oryginalnym rękodziełem. Modele wykonane są w skali 1:1 z żywicy osadzonej na stalowych konstrukcjach i bardzo realistycznie przedstawiają prehistoryczne gady (profil "Dinozekolandii" w serwisie facebook).
Przy wjeździe do Radymna od strony Jarosławia, Rzeszowa znajduje się kompleks hotelowo-wypoczynkowy "Dwór Kresowy", w którym oprócz hotelu i restauracji znajduje sie również spa z basenem, saunami, salonem odnowy biologicznej, siłownią i boiskiem do squasha. Przy "Dworze Kresowym" na 7 hektarach znajuje się mini zoo, w którym zobaczyć można łosie, renifery, kozy, barany i daniele. W planach są również żubry, pawie, strusie, kury ozdobne. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach "Dworu Kresowego"
Przez Radymno przepływa rzeka San, która jest znakomitym terenem uprawiania turystyki kajakowej. Radymno leży na trasie szlaku wodnego "Błękitny San", w jego dolnej - nizinnej - części "Przemyśl - ujście Sanu do Wisły". Na terenie miasta istnieją fragmenty linii brzegowej Sanu nadające sie do wodowania sprzętu pływającego i biwakowania. Więcej o szlaku "Błękitnego Sanu" można przeczytać tutaj.