Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas.

22 stycznia 2015 r., na hali sportowej w Zespole Szkół Ogólnokształcących, Zawodowych i Rolniczych w Radymnie odbył się I Kostiumowy Bal Karnawałowy dla Dzieci i Rodziców Przedszkola Samorządowego w Radymnie. Ten Bal był wyjątkowy, inny od pozostałych bali karnawałowych organizowanych w naszym Przedszkolu. Po raz pierwszy w tym roku na balu przebrane były nie tylko dzieci, ale także rodzice, dyrekcja i nauczyciele. Po raz pierwszy wyszliśmy poza mury naszego przedszkola. I po raz pierwszy zabawa odbyła się w tak cudownej atmosferze, wypełnionej uśmiechami i wypiekami na twarzy.

Otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor Małgorzata Trojnar. Towarzyszyły jej nauczycielki przedszkola. Wszystkie panie, oczywiście w barwnych bajkowych strojach, zaprosiły uczestników balu do korowodu rozpoczynającego zabawę. W przepięknie udekorowanej sali pełnej postaci z bajek wymalowanych na dużych kartonach, dzieci czuły się jak w zaczarowanym świecie. Sala była barwna i kolorowa, dzięki dzieciom i rodzicom przebranym w różnorodne, ciekawe kostiumy. Pomysłowość i inwencja twórcza rodziców była wielka. W przerwach można było skorzystać z profesjonalnego studia fotograficznego, aby utrwalić niezapomniane chwile w obiektywie.

Przedszkolaki wraz z rodzicami i nauczycielami bawili się przy dźwiękach granych przez Dj Lecha. Nie zabrakło więc gorących karnawałowych hitów, przy których wszyscy znakomicie się bawili. Tego dnia wszystkie buzie były uśmiechnięte, a nogi nie chciały przestać tańczyć. Zabawa była naprawdę udana!

Na każdego zmęczonego uczestnika balu czekał stół pełen smakołyków i przekąsek min. zapiekanki, babeczki, kulki czekoladowe oraz owoce, ciepłe i zimne napoje.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Po balu zmęczone, ale zadowolone i szczęśliwe dzieci, wraz ze swoimi rodzicami, wróciły do domu.

Bal okazał się bardzo udany a to dlatego, że przygotowałyśmy go według poniższego przepisu: Przepis na udany bal karnawałowy = super organizacja + super dzieciaki + super kadra + super muzyka + dobre humory wszystkich uczestników.

Nasz bal udał się dzięki zaangażowaniu wielu ludzi, którym pragniemy gorąco podziękować: Panu Dyrektorowi Zbigniewowi Petynia – za udostępnienie szkoły. Nauczycielom Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych: Pani mgr Magdalenie Biesiadeckiej i Pani mgr Zofii Hawroza przygotowanie profesjonalnego cateringu, profesjonalną obsługę uczniów i osobiste zaangażowanie. Nauczycielom: Pani mgr Ewie Kasiurak i Pani mgr Agacie Lisowskiej za przygotowanie z uczniami gimnazjum w Ostrowie dekoracji na bal. Pani Dyrektor Annie Blok za współpracę i wydelegowanie młodzieży szkolnej do ozdabiania sali. Radzie Rodziców za dekorację sali.

Kolejny, II Kostiumowy Bal Karnawałowy już za rok.

 

Aneta Dubiel-Korzepa
Nauczyciel Przedszkola Samorządowego

[nggallery id=2]