Dzień Polskiej Niezapominajki, który w tym roku obchodzono w Radymnie 22 maja, to piąta edycja imprezy, której celem jest stałe przypominanie o ochronie środowiska, a także promowanie walorów przyrody najbliższego otoczenia. Impreza została organizowana przez Stowarzyszenie Przewodników i Pilotów Wycieczek w Jarosławiu, Nadleśnictwo Jarosław i Szkołę Podstawową w Radymnie. Uczestniczyło w niej 320 uczniów z 9 szkół podstawowych i gimnazjów powiatu jarosławskiego, wraz z opiekunami.

Pierwszym etapem było przejście „Szlakiem edukacyjno-historycznym’’ liczącym 6 km lub ,,Szlakiem edukacji leśnej’’ liczącym 4 km w okolicach Zaleskiej Woli i Piasków, w zależności od wieku uczestników. Pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych trasy pokonano bez problemów. Następnie uczestnicy udali się do Radymna na teren Dinozekolandii, gdzie odbyły się konkursy wiedzy przyrodniczej i konkurs piosenki turystycznej. Wspólna zabawa przyczyniła się do integracji uczniów z różnych środowisk.

Spotkanie zaszczycili swoją obecnością Poseł na Sejm Mieczysław Golba, Sekretarz Urzędu Miasta Radymna Mariusz Prychocin, Wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar, Nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław Roman Januszczak oraz Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Radymnie Alina Suchy.

Dla upamiętnienia tego dnia zasadzono na terenie parku niezapominajkę.

 Alicja Szpunar

[nggallery id=19]