Tegoroczne Dni Radymna, trwające od 29 do 31 maja (a w porywach nawet do 1 czerwca), zaskoczyły zarówno organizatorów jak i uczestników – pierwszy raz od niepamiętnych czasów towarzyszyła im bowiem piękna pogoda. Trzydniową zabawę rozpoczęto w piątek przed Urzędem Miasta, gdzie burmistrz Krzysztof Roman przekazał dzieciom klucze do miasta. Ten dzień okazał się rzeczywiście należeć do nich – na scenie Dinozekolandii zaprezentowali się podopieczni wszystkich radymniańskich placówek oświatowych – świetlic, przedszkoli i szkół. Były tam krasnoludki, bardzo zdrowe i smaczne przekąski, bezpieczne eksperymenty chemiczne, wesołe piosenki, skoczne tańce, deklamowane z przejęciem wierszyki, śmiałe inscenizacje i przezabawne kabarety.

Sobotni dzień miał podwójny charakter. Po pierwsze był czasem świętowania 25-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce. Z tej okazji radni i burmistrzowie naszego miasta wszystkich kadencji oraz pracownicy samorządowi spotkali się w kościele pw. św. Wawrzyńca na uroczystej Eucharystii. Po jej zakończeniu, w sali widowiskowej MOK-u odbyło się spotkanie, podczas którego p. Anna Huk przypomniała 25-letnią historię samorządności Radymna, a Burmistrz wręczył podziękowania wszystkim, którzy przez te lata wspólnie decydowali o kierunkach rozwoju miasta.

Sobota była także bogatym w wydarzenia Dniem Sportu. O 9.00 na stadionie oraz na Orliku wystartował Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej, o 10.00 na hali sportowej rozpoczął się Turniej Szachowy, a o 11.00 na Cyplu odbyły się otwierające sezon Regaty Żeglarskie. Dzień zakończył się zabawą taneczną z zespołem „NaNowo”.

W niedzielę trzeba było wstać bardzo wcześnie, żeby zdążyć na Zawody Wędkarskie o Puchar Miasta Radymna. Popołudniu impreza przeniosła się na stadion miejski i zaczęły się taneczne pokazy dzieci oraz występy Wokalistów Studia Piosenki MOK. W prawdziwy zachwyt wprawiły widzów urocze kandydatki na Małą Miss Radymna, które wystąpiły w sukniach wieczorowych, strojach sportowych oraz w kostiumach bajkowych, a następnie zaprezentowały swoje największe talenty. W tym czasie można było także obejrzeć wystawę lokalnych artystów, który zechcieli pokazać zwiedzającym swoje zdjęcia, obrazy, rysunki, rzeźby, ciekawe formy przestrzenne, a także poezję i prozę. Wreszcie na scenie pojawiła się grupa „Cztery Kilo Obywatela”, a po niej gwiazda wieczoru – zespół Łzy. Publiczność podrygiwała, podskakiwała i odważnie śpiewała razem z wokalistką, co znalazło swoją kontynuację w dyskotece, która zakończyła ten dzień, a także – jak się wydawało – Dni Radymna.

W poniedziałek rano okazało się jednak, że dzieci nie zwróciły Burmistrzowi kluczy do miasta i że znajduje się ono nadal pod ich władzą – był to bowiem 1 czerwca, czyli Dzień Dziecka. Z tej okazji na Cyplu odbyła się rywalizacja żeglarska, w której uczestniczyła młodzież z naszego Gimnazjum.

Poniżej można zapoznać się z wynikami turniejów sportowych oraz obejrzeć zdjęcia z czterech słonecznych Dni Radymna.

 

Wyniki turniejów sportowych

Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej

 • Rocznik 2002-2003
 1. Giganci Radymno
 2. Piast Tuczempy
 3. UKS TOP-9 Łazy Kostkowskie
 • Rocznik 2004-2005
 1. FC PRYLBYCZY (Ukraina)
 2. Piast Tuczempy
 3. Giganci Radymno
 4. Junak Rzeszów
 • Rocznik 2006-2007
 1. Orlik Przemyśl
 2. Piast Tuczempy
 3. Giganci Radymno
 4. UKS TOP-9 Łazy Kostkowskie

Regaty Żeglarskie

 1. Załoga Sternika Dariusza Glinianego, Załoga Krzysztofa Sierżęgi
 2. Załoga Sternika Michała Lisa, Załoga Pawła Dorosza
 3. Załoga Sternika Roberta Słabaka, Załoga Sebastiana Dzierzgowskiego
  Załoga Sternika Marcina Ćwikły, Załoga Artura Lechowicza

Turniej Szachowy:

 • grupa Junior młodszy
 1. Marta Khabak (Ukraina)
 2. Denys Kusznir (Ukraina)
 3. Jan Borysławski
 • grupa Junior:
 1. Adrian Miąsik
 2. Piotr Szpila
 3. Grzegorz Pańczuki
 • grupa Open
 1. Tomasz Lach
 2. Andrey Matviychuk (Ukraina)
 3. Daniel Lusio

Zawody Wędkarskie o Puchar Miasta Radymna

 1. Artur Cwenar
 2. Andrzej Boruta
 3. Stanisław Wyczawski
 • nagroda za złowienie największej ryby – Marian Fedan

Rywalizacja żeglarska z okazji Dnia Dziecka:

 1. Kamil Czekierdam, Szymon Wróbel
 2. Korol Bat, Patrycja Orzech
 3. Marcin Gałka, Kacper Derba
  Ewa Roman, Alicja Gerula

 

 

Dzień Pierwszy

[nggallery id=20]

Dzień Drugi

[nggallery id=21]

Dzień Trzeci

[nggallery id=22]

Rywalizacja Żeglarska z okazji Dnia Dziecka

[nggallery id=23]