Kolejny już rok radymniańska świetlica „Wzrastanie” była organizatorem półkolonii, w której uczestniczyło ok. 35 osób. Dzięki życzliwości Dyrekcji Szkoły Podstawowej, dzieci mogły korzystać z pomieszczeń szkolnych przy ul. Mickiewicza. Wypoczynek wakacyjny był możliwy dzięki dotacji Kuratorium Oświaty w Rzeszowie oraz Burmistrza Miasta Radymna.

Turnus półkolonijny przyniósł wiele miłych atrakcji: wyjazd do Ustrzyk Dolnych i kilkugodzinne szaleństwa na odkrytej pływalni oraz pobyt w Nadleśnictwie Bircza. Codzienne spotkania wypełniły zabawy integracyjne, zajęcia sportowo-sprawnościowe oraz spacery i wycieczki piesze po najbliższej okolicy. Mimo wakacji był też czas na naukę – poznawanie nowych piosenek i układów tanecznych. W programie półkolonii znalazły się też spotkania z ciekawymi ludźmi, którzy dzielili się swoimi zainteresowaniami, pasjami i uwrażliwiali na wszelkie formy bezpieczeństwa. Wśród zaproszonych gości byli m.in. policjanci, ratownicy medyczni, strażak, pielęgniarka, trener sportowy oraz chemik.

Niezapomnianych wrażeń dostarczył wszystkim rejs łódkami po zalewie ZEK z wykwalifikowanymi instruktorami oraz mini-piknik Jagielloński z zabawami, turniejami i pokazem mody dworskiej, który miał miejsce na osiedlu Jagiełły. Dzieciom na długo w pamięci pozostanie dmuchana zjeżdżalnia, która była frajdą na zakończenie turnusu. Na podsumowanie radosnych i twórczych wakacji grupa zaprezentowała program artystyczny dla licznie przybyłych gości: rodziców, dziadków i dobroczyńców. Był to czas miłych wspomnień, radosnych uśmiechów i serdecznych podziękowań.

Organizatorzy półkolonii dziękują wolontariuszom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i uatrakcyjnienia dzieciom wypoczynku.

Dziękujemy:

– pani Alicji Sabatowskiej – prezes Stowarzyszenia „Wzrastanie”,

– Kuratorium Oświaty w Rzeszowie,

– panu Burmistrzowi Miasta Radymna – Krzysztofowi Romanowi,

– pani Dyrektor Marii Jędrejko,

– pani Bożenie Fleszar-Krok z pizzerii PALERMO,

– panu Zbigniewowi Doboszowi z piekarni SOKOŁ w Skołoszowie,

– pani Katarzynie Olszańskiej z firmy GALICJA,

– panu Henrykowi Nepelskiemu i Dariuszowi Glinianemu ze Stowarzyszenia Kulturalno-Turystycznego „ZEK Radymno”,

– pani Renacie Klocek – pielęgniarce,

– panu Zdzisławowi Wójcikowi – strażakowi,

– panu Mateuszowi Siara i panu Sławomirowi Aksamit – ratownikom medycznym,

– panu Pawłowi Chlastawa – trenerowi sportowemu,

– panu Mateuszowi Bereźnickiemu – chemikowi,

– panu st. sierż. Piotrowi Rebusiowi i panu sierż. Mateuszowi Szynalowi – policjantom,

– pani Dianie Kisielewicz i pani Małgorzacie Wołos – wolontariuszom.

Sylwia Siara

[nggallery id=50]