XII edycja Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz VI edycja Konkursu Plastycznego Namaluj Poezję Adama Mickiewicza, przygotowane przez panie: Annę Pacek, Annę Zubrzycką i Annę Bielendę, odbyła się 15 listopada 2016 roku. Mocno już zakorzenione w tradycji Szkoły konkursy ku czci jej Patrona Adama Mickiewicza zainaugurowała pani Anna Pacek, która przybliżyła wszystkim zgromadzonym historię obu konkursów oraz sylwetkę wieszcza. Oba konkursy po raz piąty honorowym patronatem objął Starosta Powiatu Jarosławskiego Tadeusz Chrzan, który ufundował nagrody dla jego uczestników. Laureaci konkursu zostali dodatkowo uhonorowani nagrodami zakupionymi przez Radę Rodziców naszej szkoły oraz podarowanymi przez panią Annę Huk, Radną w Sejmiku Wojewódzkim.

Jury w składzie: przewodnicząca Anna Bielenda – nauczyciel języka polskiego w naszej szkole, członkowie: Dorota Gunia – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Radymnie oraz Anna Huk – nauczyciel języka polskiego w Gimnazjum w Radymnie i Radna w Sejmiku Wojewódzkim, przyznało nagrody i wyróżnienia:

Kategoria gimnazjum:

I miejsce – Paweł Statkiewicz – Zespół Szkół w Orłach
II miejsce – Kornelia Stasiła – Zespół Szkół w Drohojowie
III miejsce – Wiktoria Mazurkiewicz – Gimnazjum w Radymnie

Wyróżnienia:

Aleksandra Sanocka – Zespół Szkół w Świętem
Julia Cackowska – Zespół Szkół w Ostrowie
Aleksandra Rajzer – Zespól Szkół w Chotyńcu
Miłosz Makowiecki – Zespół Szkół w Sośnicy
Aleksandra Kanak – Zespół Szkół w Skołoszowie

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Natalia Cużytek – ZSEiO w Jarosławiu
II miejsce – Kacper Burwa – ZSBiO w Jarosławiu
III miejsce – Krzysztof Wojtowicz – ZSOZiR w Radymnie

Wyróżnienie: Karolina Wasieczko – ZSLiT w Jarosławiu

 

Konkurs plastyczny Namaluj poezję Adama Mickiewicza od lat cieszy się sporym zainteresowaniem wśród młodzieży. Komisja konkursowa w składzie: przewodnicząca: Anna Zubrzycka, członkowie: Anna Bielenda, Anna Pacek i Małgorzata Krupa, miała spory problem z wybraniem najpiękniejszej pracy. Po długich obradach przyznano następujące nagrody:

Kategoria gimnazjum:

I miejsce – Kinga Bawor – Zespół Szkół w Laszkach
II miejsce – Anna Segin – Zespół Szkół w Chotyńcu
III miejsce – Dorota Hirna – Zespół Szkół w Laszkach

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce – Gabriela Broszko – ZSOZiR w Radymnie

Wyróżnienie – Emilia Maziarka – ZSEiO w Jarosławiu

Konkursy zakończyła inscenizacja na podstawie utworów Adama Mickiewicza w wykonaniu uczniów ZSOZiR w Radymnie oraz prezentacje laureatów konkursu recytatorskiego.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy w przyszłym roku na XIII Edycję Mickiewiczowskiego Konkursu Recytatorskiego oraz VII Edycję konkursu plastycznego Namaluj poezję Adama Mickiewicza.

Opracowanie: Anna Pacek, Anna Zubrzycka

[nggallery id=58]