W piątek 2 grudnia nasze miasto odwiedziła delegacja z miasta Rudki na Ukrainie, z którym niedawno podpisaliśmy deklarację współpracy. Wśród członków delegacji byli m.in. mer Лозинський Іван Михайлович, deputowany lwowskiej rady obwodowej Шведа Володимир Богданович, Sekretarz Miasta Rudki oraz Dyrektor Szkoły w Rudkach.

W Urzędzie Miasta odbyło się spotkanie robocze, dotyczące przygotowania wspólnego projektu w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina, podczas którego omówiono najistotniejsze kwestie i ustalono, że zespoły robocze opracują ostateczną koncepcję projektu do końca grudnia. Na spotkaniu obecni byli: burmistrz Krzysztof Roman, Radna Sejmiku Podkarpackiego Anna Huk, kierownictwo Urzędu oraz dyrektorzy szkół. Odbyło się także osobne spotkanie dyrektorów szkół, na którym wstępnie zaplanowano wyjazdy studyjne kadry pedagogicznej oraz wymianę młodzieży.

W sobotę nasi goście wzięli udział w otwarciu Zawodów Combat Aikido o Puchar Miasta Radymna, a następnie udali się do Jarosławia, gdzie zwiedzili Podziemne Przejście Turystyczne, które powstało jako wspólna inicjatywa miast partnerskich – Jarosławia i Użgorodu – zrealizowana w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina.

[nggallery id=63]