W minioną sobotę, 3 grudnia, rozegrane zostały Ogólnopolskie Zawody Combat Aikido i Ju-Jitsu, zorganizowane w Radymnie przez Autonomiczne Zrzeszenie Combat Aikido. Historia zawodów w sportach walki w Radymnie sięga niemalże początków działalności klubu Combat Aikido w tym mieście, albowiem pierwsze impreza sportowa zorganizowana tu została w 2009 r., w rok po założeniu klubu Stowarzyszenia. Na popularność tej imprezy wpłynął wysoki poziom techniczny oraz organizacyjny. Z czasem zyskała także rangę imprezy ogólnopolskiej.

Od 3 edycji nosi zawodnicy walczą o „Puchar Miasta Radymna”. Impreza skupia nie tylko zawodników z klubów combat aikido, ale także adeptów szkół ju-jitsu. W sobotnich zawodach wzięło udział blisko 100 zawodników. Nagrodami były medale i dyplomy oraz ufundowane przez Miasto Radymna puchary dla najlepszych technicznie zawodników. Drużyna z Radymna zdobyła łącznie cztery złote medale: Julia Zubrzycka, Oliwia Zubrzycka, Jakub Skrzyszewski, Paweł Grzegorzak.

W otwarciu imprezy wzięli udział, oprócz sędziów i szefów ośrodków sportów walki, burmistrz Radymna Krzysztof Roman oraz goszcząca w Radymnie delegacja z miasta Rudki na Ukrainie na czele z merem Iwanem Łozynskim.

Wiesław Pikor AZCA

[nggallery id=61]