W czwartek 29 grudnia 2016 r. odbyła się piąta już odsłona cyklicznego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Miasta Radymna, organizowanego przez Burmistrza Miasta Radymna oraz Klub Sportowy Feniks Radymno. W tym roku organizację turnieju wsparła także p. Anna Huk Radna Sejmiku Województwa Podkarpackiego.

Jak co roku, w turnieju wzięły udział cztery najlepsze zespoły z Amatorskiej Ligi Siatkówki. Tym razem do turnieju zakwalifikowały się: TKF ITS Rakszawa, Black Team Tuczempy, Sorry Pełkinie oraz organizator turnieju KS Feniks Radymno.

Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, a mecz otwarcia rozegrała drużyna KS Feniks przeciwko obecnemu liderowi ALS czyli TKF ITS Rakszawa. Później okazało się, że był to decydujący pojedynek o wygraną w turnieju. W meczu otwarcia oraz w całym turnieju zwyciężyła drużyna z Radymna, która nie przegrała ani jednego meczu, tracąc przy tym jedynie jednego seta. Zawodniczki z Rakszawy uległy tylko gospodyniom turnieju, a w następnych meczach odniosły pewne wygrane. O trzecim miejscu zadecydował pojedynek pomiędzy Black Team Tuczempy a Sorry Pełkinie. W tej rywalizacji lepsze się okazały zawodniczki z Tuczemp, pokonując młodsze rywalki 2:0.

Na zakończeniu Turnieju puchary i nagrody wręczył Burmistrz Miasta Radymna, który pogratulował zawodniczkom wyników sportowych oraz złożył życzenie noworoczne, wyrażając przy tym nadzieję, że spotkamy się w podobnym składzie za rok.

Tabela Turnieju:

  1. KS FENIKS RADYMNO – 8 pkt
  2. TKF ITS RAKSZAWA – 7 pkt
  3. BLACK TEAM TUCZEMPY – 3 pkt
  4. SORRY PEŁKINIE – 0 pkt

Wyniki meczów:

Feniks – Rakszawa 2:1
Tuczempy – Pełkinie 2:0
Feniks – Tuczempy 2:0
Rakszawa – Pełkinie 2:0
Feniks – Pełkinie 2:0
Rakszawa – Tuczempy 2:0

Mariusz Szpunar
KS Feniks Radymno

[nggallery id=65]