16 i 17 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia czytelniczo-plastyczne pt. „W poszukiwaniu Pani Wiosny”. W zajęciach uczestniczyły dwie grupy przedszkolaków z Przedszkola Parafialnego im. św. Mikołaja w Radymnie.

Podczas spotkania dzieci chętnie i aktywnie dzieliły się spostrzeżeniami na temat zjawisk przyrodniczych zachodzących wiosną i opowiadały o pierwszych jej oznakach. Następnie wysłuchały „Listu od Pani Wiosny”, w którym to Wiosna prosi dzieci o rozwiązanie kilku zagadek oraz odnalezienie w sali biblioteki ukrytych zielonych listów, na których widniały pierwsze zwiastuny nadchodzącej wiosny. Wszystko to powiązane było z odczytaniem stosownych wierszy i opowiadania pt. „Wiosna u niedźwiadka”.

W następnej części spotkania odbyły się zajęcia plastyczne. „Przyjaciele Józefa” wykonali piękne wiosenne żonkile, natomiast „Perełki Maryi” przyozdobiły suknię Pani Wiosny kolorowymi kwiatami.

Wszystkie dzieci wspaniale rozwiązywały zadania i zagadki oraz pogłębiły swoją wiedzę na temat otaczającej nas przyrody.

Agnieszka Bojarska

[nggallery id=75]