Podobnie jak w latach poprzednich, świetlica WZRASTANIE także w tym roku zorganizowała „Wakacje w mieście” – dwutygodniowy turnus wakacyjny dla dzieci. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Marii Jędrejko od 9 do 20 lipca w Szkole Podstawowej przebywała ponad 30-osobowa grupa wraz z opiekunami.

Każdy półkolonijny dzień posiadał swoje motto, zwieńczające treści wychowawcze. Zasadniczym bowiem celem, oprócz rekreacji, było wzmocnienie i promowanie pozytywnych wartości: prawdy, dobra, przyjaźni, odkrywania i zachwytu pięknem przyrody i drugiego człowieka. Odbywało się to podczas codziennych zajęć, gier i zabaw.

W planie półkolonii znalazły się systematyczne wyjścia na Orlik, gdzie miały miejsce rozgrywki sportowe i zajęcia z trenerem. Miłe chwile relaksu grupa spędzała na placu zabaw przy Domu Dziecka pod Lipami, korzystając z nowoczesnych urządzeń mini-siłowni oraz boiska do gry w piłkę nożną, siatkową i koszykową.

O bezpiecznym korzystania z uroków lata, jak co roku, opowiadał zaprzyjaźniony strażak pan Zdzisław Wójcik zaś policjanci z Komisariatu w Radymnie na zorganizowanym spotkaniu przekazali wiele cennych informacji o tym, jak bezpiecznie i zgodnie z prawem spędzać wolny czas w naszym mieście.

Wspólne chwile przyniosły dzieciom wiele nowych doświadczeń. Tak było choćby podczas wizyty w piekarni, gdzie pod okiem fachowców półkoloniści wyrabiali i piekli swoje bułeczki i chlebki.

Po raz pierwszy gościliśmy w odremontowanym budynku radymniańskiego Komisariatu Policji, gdzie obejrzeliśmy nie tylko pomieszczenia, ale również Fiata Ducato, będącego na wyposażeniu Komisariatu.

Biblioteka Miejska przygotowała ciekawe zajęcia plastyczne i czytelnicze, w których nasza grupa brała udział dwa razy w tygodniu.

Niezapomniane chwile przeżywali uczestnicy półkolonii podczas rejsu łódkami po zalewie ZEK, pod opieką doświadczonych instruktorów. Pływanie rowerkiem wodnym było dla niektórych pierwszą taką przygodą.

Podczas Dnia Talentu dzieci chętnie prezentowały swoje niezwykłe umiejętności. Jedni śpiewali, inni tańczyli, a jeszcze inni chwalili się zdolnościami akrobatycznymi.

Ostatnie dni wspólnego wypoczynku to wyprawa w Bieszczady. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody udało nam się zdobyć Górę Sobień i poznać zakątki Leska. Wodny relaks w basenie Aquarius, a potem niezwykła przygoda z grawitacją w Chatce Wariatce zostanie długo w naszej pamięci. Słodką niespodzianką kończącą wspólny czas była wata cukrowa. Czekała nas jeszcze dmuchana zjeżdżalnia, ale pogoda nie dopisała.

Dwa tygodnie minęły szybko. Nadszedł czas na podsumowanie „Wakacji w Mieście”. Uroczystość ta odbyła się w piątek 20 lipca. Uczestnicy półkolonii zaprezentowali program, który odzwierciedlał wspólnie spędzony czas i bogactwo wielu spotkań i miłych chwil. Jego odbiorcami byli Rodzice oraz zaproszeni Goście.

Realizacja urozmaiconego programu półkolonii była możliwa dzięki włączeniu się wielu życzliwych osób i instytucji, dzięki którym czas wakacyjny był ciekawy i pełen przygód.

DZIĘKUJEMY:

 • Pani Dyrektor Marii Jędrejko oraz Pracownikom Szkoły Podstawowej
 • Panu Krzysztofowi Romanowi – burmistrzowi Miasta Radymna
 • Pani Alicji Sabatowskiej – prezes Stowarzyszenia „Wzrastanie”
 • Pani Małgorzacie Foryś – dyrektor Domu Dziecka „Pod Lipami”
 • Panu Henrykowi Nepelskiemu i Dariuszowi Glinianemu oraz instruktorom ze Stowarzyszenie Kulturalno-Turystycznego „ZEK Radymno”
 • Panu Dyrektorowi Pawłowi Kaliszowi i pracownikom hali
 • Panu Zdzisławowi Wójcikowi – emerytowanemu strażakowi
 • sierż. Mateuszowi Szynalowi i st. sierż. Radosławowi Raczkowskiemu z Komisariatu Policji w Radymnie
 • Pani Agnieszce Bojarskiej – dyrektor Biblioteki Miejskiej
 • Pani Katarzynie Olszańskiej z firmy GALICJA
 • Panu Mateuszowi Kokotowi – trenerowi
 • Pani Bożenie Fleszar-Krok i Pracownikom Pizzerii PALERMO
 • Kierownictwu i Pracownikom piekarni w Radymnie
 • Panu Zbigniewowi Doboszowi z piekarni SOKÓŁ w Skołoszowie
 • wolontariuszowi Kacprowi Studzińskiemu

Tekst i zdjęcia: Anna Segiń i Izabela Pinda

[nggallery id=111]