Na zaproszenie Przemyskiego Centrum Kultury i Nauki „ZAMEK” świetlica ,,Wzrastanie” uczestniczyła w Wielkiej Paradzie Mikołajowej. Impreza ta miała miejsce 9 grudnia na przemyskim rynku. Przybycie św. Mikołaja poprzedzone było piosenkami w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Świetlicy, Szkoły Podstawowej Nr 15 w Przemyślu oraz wokalistek z Klubu Garnizonowego.

Wjazd św. Mikołaja na rynek to barwne widowisko srebrno-złotych kolorów, postaci na szczudłach, pomocników Mikołaja na motocyklach oraz ogromnych pluszowych maskotek, które w długim korowodzie przemierzały ul. Kazimierzowską, kierując się w stronę sceny.

Mikołaj w otoczeniu swojej świty zajął miejsce w wygodnym fotelu. Dostojnego Gościa przywitał Prezydent Miasta Przemyśla Wojciech Bakun oraz dzieci występujące na scenie. Najbardziej znany i kochany święty przysłuchiwał się śpiewom, rozmawiał z dziećmi, a na koniec za pomocą swoich pomocników ze służb mundurowych obdarował je słodyczami.

Wszystkim zebranym mieszkańcom św. Mikołaj przyniósł prezenty w postaci świątecznego rozświetlenia Rynku oraz pięknego pokazu sztucznych ogni.

Justyna Chrzanowska

zdjęcia: Tomasz Beliński (Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK i „Wzrastanie”
[nggallery id=120]