Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, natomiast bal karnawałowy to dla przedszkolaków niezwykły czas, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

W czwartek 7 lutego br. dzieci, rodzice i nauczyciele z panią Małgorzatą Trojnar, Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Radymnie, bawili się na Balu Karnawałowym zorganizowanym w sali gimnastycznej ZSOZiR w Radymnie, dzięki uprzejmości pani Dyrektor Małgorzaty Czyż. Sala przystrojona dzień wcześniej przez Radę Rodziców i Nauczycieli wyglądała bajecznie i kolorowo. Przepięknie przebrane dzieci z dumą prezentowały wymyślne stroje. Niezliczone księżniczki, czarownice, kowboje, policjanci, wróżki, żabki, biedronki, motylki, kotki, myszki, piraci, a także inne postaci z kreskówek zagościły na balu. Głównie jednak dominowały cyganki i cyganie, zgodnie z tematem balu „Na cygańską nutę”. Profesjonalni wodzireje z Teatru Bazyl zabrali nas w muzyczną wyprawę z cygańskim taborem, w zapomniany baśniowy świat leśnych ognisk, cygańskich wróżb, a także orientalnej i bałkańskiej muzyki. Były korowody, kółeczka i pląsy oraz konkursy i zabawy. Na uczestników zabawy czekał słodki poczęstunek przygotowany przez radę rodziców. Można też było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z rodziną.

Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Aneta Dubiel-Korzepa
nauczyciel

[nggallery id=125]