Szanowni Państwo, Mieszkańcy Radymna

11 marca 2020 r. odbyło się posiedzenie Miejskiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas którego były omawiane zagrożenia epidemiologiczne związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz możliwe do podjęcia działania profilaktyczne, mające na celu jego ograniczenie.

Dotychczas prowadziliśmy akcję informacyjną poprzez plakatowanie oraz informowanie o zasadach postępowania na stronie internetowej.

W chwili obecnej, działając w oparciu o ustalenia MZZK, pragnę Państwa poprosić o aktywne włączenie się w działania profilaktyczne poprzez ograniczenie do niezbędnego minimum swoich wizyt w Urzędzie Miasta oraz jednostkach podległych.

Proszę i apeluję o dokonywanie płatności podatkowych oraz za gospodarowanie odpadami przy pomocy systemów bankowości elektronicznej na indywidualne konta bankowe. Wszelkie pozostałe opłaty można wpłacać na konto: 68 1240 2601 1111 0010 6120 4420.

Ponadto informuję, że płatności podatków i opłat za gospodarowanie odpadami można dokonywać przy pomocy platformy internetowej enaleznosci.radymno.pl

Wszelkie sprawy związane z działalnością gospodarczą (CEIDG) można załatwiać za pośrednictwem platformy firma.gov.pl, a wiele spraw obywatelskich za pośrednictwem strony obywatel.gov.pl

Przed podjęciem decyzji o przyjściu do Urzędu Miasta proponuję kontakt telefoniczny (16 628 24 17). Być może wiele spraw uda się omówić czy załatwić drogą telefoniczną lub mailową, bez konieczności wychodzenia z domu. Urząd Miasta pracuje normalnie i jest do Państwa dyspozycji.

Mając na celu dbałość o zdrowie wszystkich mieszkańców Radymna, zachęcam Państwa do włączenia się w akcję profilaktyczną i do pozytywnego odbioru apelu, który do Państwa kieruję w tym zakresie. Szczególny apel kieruję do osób, które powróciły z zagranicy oraz tych, które mają objawy chorób zakaźnych, aby w poczuciu odpowiedzialności powstrzymały się od wizyty w Urzędzie Miasta, stosowały się do procedur i zaleceń Głównego Inspektora Sanitarnego oraz starały się załatwiać swoje sprawy zdalnie, wykorzystując sposoby wyżej wskazane.

Burmistrz Radymna
Mieczysław Piziurny

W ramach działań profilaktycznych na terenie naszego miasta, oprócz placówek oświatowych, zamknięte do odwołania zostały: hala sportowa, boisko Orlik, Miejska Biblioteka Publiczna, a także targowisko miejskie. Odwołane zostały również wszystkie zajęcia i imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury.

Szanowni Państwo,

w związku z zawieszeniem zajęć w szkole przypominam, że w tym czasie należy stosować się do zasad zbieżnych z tymi, które wynikają z zastosowania kwarantanny domowej.

Uczniowie nie powinni zbierać się w grupy i przebywać w parkach, lokalach gastronomicznych, deptakach itd.

Burmistrza Miasta Radymna informuje, że od dnia 13 marca 2020 r. będą przeprowadzane wzmożone kontrole niepełnoletnich pojawiających się w mieście przez Policję. Po wylegitymowaniu takiej osoby informacje o przebywaniu poza miejscem zamieszkania będą przekazywane do szkoły, do której uczęszcza uczeń.

Należy pamiętać, że okres zawieszenia zajęć nie jest okresem wakacji czy ferii. W związku z tym uczniowie (rodzice) poprzez dziennik elektroniczny mają obowiązek być w kontakcie z nauczycielami w celu korzystania z udostępnionych przez nich materiałów.

 

W ramach działań profilaktycznych na terenie naszego miasta, oprócz placówek oświatowych, zamknięte do odwołania zostały: hala sportowa, boisko Orlik, Miejska Biblioteka Publiczna. Odwołane zostały także wszystkie zajęcia i imprezy w Miejskim Ośrodku Kultury. Nieczynne do odwołania jest także targowisko miejskie.

Jeśli w ciągu ostatnich 14 dni byłeś w miejscu, gdzie występuje
koronawirus

i zaobserwowałeś u siebie objawy takie, jak: gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem, bezzwłocznie powiadom telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną:

tel. 16 624 24 40
po godzinach pracy: 606 210 399

W przypadku nasilonych objawów zadzwoń pod numer alarmowy 112 lub zgłoś się bezpośrednio do odziału zakaźnego (najbliższy oddział: tel. 16 624 51 19; 16 624 51 11).

Infolinia w sprawie koronawirusa: 800 190 590
Pamiętaj!

W przypadku, kiedy istnieje podejrzenie zakażenia, ale nie masz jeszcze objawów, pozostań w domu, unikaj kontaktu z innymi osobami, aby nie doszło do rozprzestrzeniania się wirusa.

Wszelkie wątpliwości dotyczące swojego stanu zdrowia wyjaśniaj telefonicznie lub innymi metodami zdalnej konsulktacji.

Nie zgłaszaj się sam do przychodni POZ (chyba że zostaniesz o to poproszony w określonym terminie) ani nie udawaj się do szpitala bez wcześniejszego uzgodnienia, gdzie masz się zgłosić i czy jest to potrzebne.

Jeden chory pacjent (również Ty) może być źródłem zakażenia wszystkich pozostałych osób w poczekalni!

  • myj często ręce wodą z mydłem lub środkiem odkażającym na bazie alkoholu,
  • unikaj dotykania rękami oczu, nosa i ust,
  • zasłaniaj usta i nos zgiętym ramieniem lub jednorazową chusteczką, kiedy kaszlesz lub kichasz,
  • nie zbliżaj się do osób chorych.

Do pobrania: