W dobie kwarantanny i ograniczeń kontaktów międzyludzkich jedynym medium komunikacyjnym jest internet. By móc korzystać z dobrodziejstw, jakie daje nam internet i e-usługi, niezbędny jest profil zaufany.

Jest on dostępny za darmo dla wszystkich obywateli. By go uzyskać wystarczy wypełnić prosty formularz na stronie pz.gov.pl

Osoby posiadające konto bankowe z dostępem przez internet (w bankach T-Mobile, Bank Polski PKO, Intelgo, Santander, Bank Pekao, mBank, ING, envelo, Millennium, Alior) mają ułatwione zadanie, gdyż nie wychodząc z domu mogą uzyskać potwierdzony profil za pośrednictwem swojego banku.

Osoby posiadające konta w innych bankach muszą udać się do punktu potwierdzania profili zaufanych. Najbliższym jest nasz urząd.

Podczas jednej krótkiej wizyty (z zachowaniem zasad bezpieczeństwa epidemicznego) potwierdzimy Wasz profil zaufany, który umożliwi Państwu komunikację z urzędami oraz korzystanie z wielu innych e-usług m.in. złożenie wniosku o dowód osobisty, sprawdzenie punktów karnych czy założenie/modyfikacja/zamknięcie działalności gospodarczej. Profil zaufany umożliwia również pobranie e-recepty na stronie pacjent.gov.pl, a za pośrednictwem platformy enaleznosci.radymno.pl można sprawdzić i uregulować swoje zobowiązania podatkowe.