Drugi spis próbny przed Narodowym Spisem Powszechnym 2021 w Radymnie
Termin

Drugi spis próbny odbędzie się od 1 do 30 kwietnia 2020 r. według stanu na 31 marca 2020 r. Odbędzie się on w 16 gminach w Polsce, po jednej w każdym województwie.

Obowiązek spisowy

Udział w spisie próbnym jest obowiązkowy dla wszystkich stałych mieszkańców gminy miejskiej Radymno.

Jak zostanie przeprowadzony?

Podstawową i obowiązkową metodą jest samospis internetowy. W trosce o wygodę i bezpieczeństwo zostanie przygotowana aplikacja internetowa, która służyć będzie do zbierania danych w ramach spisu próbnego. Aplikacja będzie dostępna na stronie Głównego Urzędu Statystycznego od 1 kwietnia 2020 r.

Logowanie do aplikacji będzie intuicyjne, bezpieczne i możliwe z komputera oraz telefonu komórkowego, mającego połączenie z Internetem. Jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym ankieterzy telefoniczni.

Czy moje dane będą bezpieczne?

Narzędzia oraz procedury w zakresie bezpieczeństwa stosowane przez statystykę publiczną zapewniają pełną ochronę gromadzonych informacji. Wszystkie zebrane przez respondentów dane są objęte tajemnicą statystyczną. Zapewniamy, że będą należycie i starannie zabezpieczone i nie zostaną nikomu ujawnione.

Gdzie mogę się zapoznać z treścią ustawy o spisie?

Treść ustawy o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest dostępna tutaj.

Gdzie mogę kierować dodatkowe pytania?

Masz pytanie dotyczące spisu? Specjalnie dla Ciebie uruchomiliśmy dedykowaną infolinię: 22 279 99 99 wewnętrzny 8.

Więcej informacji na stronie: spis.gov.pl