krew - dar serca

Akcja poboru krwi/osocza w Jarosławiu

wpis w: Aktualności | 0

W niedzielę 13 grudnia, w godz. od 9.00 do 12.00, Centrum Opieki Medycznej wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje akcję poboru krwi/osocza od osób, które wyzdrowiały po przechorowaniu COVID-19 lub przybyły tę chorobę bezobjawowo. Co ważne, po raz pierwszy można oddać krew/osocze bezpośrednio w Jarosławiu – miejsce Mobilnego Punktu Poboru Krwi przy bramie wyjazdowej do szpitala.

Warunki, które musi spełnić osoba, chcąca oddać krew/osocze tego dnia: mieć od 18 do 65 lat, zabrać ze sobą dowód osobisty; jeśli posiada – wynik testu potwierdzającego obecność koronawirusa; być wyleczonym i czuć się zdrowo; musi minąć 28 dni od ustąpienia objawów lub 18 dni od zakończenia izolacji. Ważne: ostateczną i wiążącą decyzję o oddaniu osocza do celów klinicznych podejmuje lekarz w dniu kwalifikacji.

Jeśli nie jesteś ozdrowieńcem i nie chorowałeś na COVID-19, a chcesz oddać krew, również będziesz miał taką możliwość podczas akcji.

Numery telefonów pod którymi można uzyskać więcej informacji: 16 624 50 15 (pracownia Serologii Transfuzjologicznej COM Jarosław) lub 17 867 26 71 (RCKiK Rzeszów).

akcja poboru krwi/osocza