Chcesz pomóc? Masz zasoby, energię, czas, którymi chciałbyś się podzielić, ale nie wiesz, gdzie i jak? Nie działaj intuicyjnie. Rząd uruchomił mechanizm koordynacji pomocy humanitarnej w związku z atakiem Rosji na Ukrainę. Na stronie pomagamukrainie.gov.pl można m.in. zgłosić swój wolontariat, znaleźć  namiary na zbiórki oraz listy potrzebnych przedmiotów.

Zaangażowanie Polaków w pomoc Ukrainie w obliczu inwazji Rosji jest wielkie i budujące. Rząd RP postanowił ukierunkować tę ogromną energię, uruchomiając serwis koordynujący organizację pomocy humanitarnej.

Na rozbudowanej stronie pomagamukrainie.gov.pl można znaleźć adresy zbiórek rzeczowych i numery kont zbiórek pieniężnych. Można też zgłosić chęć pomocy w imieniu osób prywatnych organizacji, czy samorządu. Co ważne, przygotowane formularze pozwalają  na precyzyjne wykorzystanie zasobów, które te podmioty mogą zaoferować. Dlatego wszystkich pragnących zaangażować się w pomoc zachęcamy do skorzystania z tej strony.

Co ważne portal pomagamukrainie.gov.pl skierowany jest też do obywateli Ukrainy. Mogą na nim zgłosić potrzebę pomocy materialnej, poprosić o pomoc w znalezieniu pracy na terenie Polski. Strona publikuje także szereg przydatnych informacji dla uchodźców znajdujących się poza granicami Polski i dopiero kierujących się do naszego kraju.