Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radymna zwołanej w trybie nadzwyczajnym, przegłosowano trzy uchwały dotyczące wprowadzenia zmian w budżecie miasta na 2022 r., które umożliwią sfinansowanie inwestycji zaplanowanych na rok bieżący.

Ponadto w trakcie obrad radni poprzez aklamację przyjęli oświadczenie w sprawie agresji Federacji Rosyjskiej na niepodległą Ukrainę. Poniżej publikujemy jego treść:

 

                Stanowczo potępiamy bezprecedensowy akt agresji na niepodległe europejskie państwo – Ukrainę, którego dokonała w dniu 24-02-2022 r. Federacja Rosyjska z pogwałceniem prawa międzynarodowego .

 

Wyrażamy głęboki sprzeciw wobec działań wojennych, w wyniku których giną niewinni ludzie, niszczone jest mienie, zaś mieszkańcy w obawie o życie  zmuszeni są do opuszczania ojczyzny i szukania pomocy w krajach sąsiednich.

 

Apelujemy do mieszkańców Radymna i wszystkich ludzi dobrej woli o udzielanie, w miarę posiadanych możliwości,  pomocy uchodźcom wojennym. Niech każdy zrobi co w jego mocy, aby ulżyć im w niezawinionej, bardzo trudnej sytuacji.

 

Szanując przyrodzone i niezbywalne prawo każdego człowieka do wolności i życia w pokoju protestujemy przeciwko wszelkim aktom agresji, a szczególnie prowadzonej przez Federację Rosyjską wojnie na terenie Ukrainy.

 

Jako radni Rady Miasta Radymna solidaryzujemy się z narodem Ukraińskim w jakże trudnym dla niego czasie wojny, pozostając w nadziei, iż jak najszybciej nastąpi opamiętanie u rosyjskiego agresora i zapanuje oczekiwany pokój, a uchodźcy będą mogli  wrócić do swojej ojczyzny.