Trwają prace zmierzające do podniesienia atrakcyjności terenów przy kąpielisku na zbiorniku wodnym ZEK. Lada moment zakończony zostanie pierwszy etap robót związany z nasadzeniem 4 żywych altan z ozdobnymi płotkami. Altany uzupełnią już istniejące w obrębie kąpieliska nasadzenia tego typu.

Ponadto w ramach przedsięwzięcia zostanie posadzone 8 wierzb. W niedługim czasie będą one dawać cień korzystającym z kąpieliska, a niewykluczone, że staną się podstawą do dalszego rozwoju infrastruktury rekreacyjnego tego terenu.

Na tym jeszcze nie koniec, tuż przed rozpoczęciem sezonu kąpielowego, a precyzyjniej do 30 czerwca, nowopowstałe altany zostaną dodatkowo wyposażone w drewniane ławki.

Przedsięwzięcie uzupełnienia zielonej infrastruktury w okolicach kąpieliska jest realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego. – Można powiedzieć, że to inwestycja o historycznym znaczeniu – mówi Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny. – Po raz pierwszy realizujemy zadanie, które w bezpośrednim głosowaniu wybrali mieszkańcy – wyjaśnia. – Wdrożenie tego projektu w ramach budżetu obywatelskiego to cenna lekcja współpracy obywateli z samorządem, ale i wyraźny sygnał oczekiwań mieszkańców względem kierunku rozwoju Radymna – puentuje.