W poniedziałek zorganizowaliśmy transport artykułów spożywczych i higienicznych do Rudek na Ukrainie.

Rudki to miasto partnerskie Radymna. Jest to miejscowość słynąca m. in.  z tego, że w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pochowany został Aleksander Fredro.  W tej chwili miasto nie znajduje się bezpośrednio strefie walk, ale według informacji, które pozyskał Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, jego  niewielka społeczność przyjęła kilkuset uchodźców ze wschodu Ukrainy, w tym wiele dzieci.

Rudki od Radymna w linii prostej dzieli około 60 kilometrów, ale żeby dotrzeć tam trzeba pokonać około 100-kilometrową trasę. Logistyką zajął się Pan Krzysztof Cholewa, który dowiózł pobrany z magazynów udostępnionych przez Miasto towar na granicę polsko-ukraińską, stąd odebrał go zaprzyjaźniony ukraiński przewoźnik i jak potwierdził Burmistrz Rudek Iwan Łozyński, dary dotarły już na miejsce.

Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny dziękuje społeczności holenderskiego Kelpen-Oler za zorganizowanie zbiórki darów na rzecz Ukrainy, Panu Krzysztofowi Cholewie za organizację transportu, oraz pracownikom ZGK w Radymnie za pomoc w załadunku.