Drodzy ósmoklasiści!

Dziś stajecie przed pierwszym w waszym życiu poważnym egzaminem – egzaminem ósmoklasisty. Zrozumiałe, że możecie odczuwać niepokój, być może nawet lęk, ale wierzymy, że Wasi nauczyciele, Wasi rodzice, a przede wszystkim Wy sami dołożyliście wszelkich starań, abyście do tego ważnego sprawdzianu przystąpili przygotowani, skupieni i z otwartym umysłem.

Trzymamy za Was kciuki i życzymy jak najlepszych wyników. Niech podczas egzaminu towarzyszy Wam wiara we własne umiejętności, a po jego zakończeniu poczucie dobrze wykonanego zadania.

Niech osiągnięte przez was wyniki staną się kluczem do dobrej przyszłości, przepustką do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej, ale i potwierdzeniem wiedzy i umiejętność, których nabyliście w ostatnich latach pod okiem Waszych nauczycieli. Życzymy Wam pytań, które nigdy nie są zaskoczeniem, zawsze  dobrych odpowiedzi i inwencji przy tworzeniu dłuższej formy wypowiedzi,  słowem połamania długopisów!

Do życzeń dla uczniów dorzucamy słów kilka dla dyrektora i grona pedagogicznego naszej szkoły podstawowej. Dziękujemy za trud kształcenia najmłodszych mieszkańców miasta, a na najbliższe dni życzymy przede wszystkim niezakłóconego przebiegu testów, a po nich satysfakcji z osiągnięć Waszych uczniów.