W piątek 24 czerwca nastąpiło podpisanie umowy  na realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa dróg na terenie Miasta Radymna”  w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych. Zadanie to obejmuje remonty i przebudowy siedmiu  ulic: Błonie, Grunwaldzkiej, Kołłątaja,  Krasińskiego, Królowej Jadwigi, Orzeszkowej, Tysiąclecia, a dodatkowo ul. Norwida.

W toku postępowania przetargowego wybrana została oferta złożona przez firmę  MATBUD Sikora Sylwia z Boguchwały, która podjęła się wykonania zadania za kwotę 7 681 836,08 zł. W ubiegły piątek w Urzędzie Miasta Radymna prezes firmy Sylwia Sikora oraz Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny podpisali stosowne dokumenty. Wykonawca na realizację przedsięwzięcia ma 540 dni, a przekazanie pierwszego placu budowy powinno nastąpić już na początku lipca.

– Podpisanie umów przypieczętowuje realizację bardzo potrzebnej inwestycji – mówi Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny. –  Do końca przyszłego roku przeprowadzimy remonty w sumie 8 dróg, które naprawdę tego wymagały – dodaje. – To zdecydowanie dobra wiadomość dla mieszkańców Radymna – puentuje.