Już 30 lipca startuje Tour de Pologne największy wyścig kolarski w tej części Europy. Co być może ważniejsze 1 sierpnia peleton przejedzie ulicami Radymna. Nasze miasto zostało uwzględnione w przebiegu trasy 3 etapu touru z Kraśnika do Przemyśla. Peleton, w którym znajdą się czołowe grupy kolarskie kontynentu a pośród nich prawdziwe gwiazdy, takie jak Michał Kwiatkowski będzie miał tego dnia do przejechania 237,9.  Organizatorzy wyścigu tak opisują 3 dzień zmagań Tour De Pologne:

 

 

Początek trzeciego etapu to Kraśnik, Powiat Kraśnicki. Podobnie jak przed rokiem meta będzie w Przemyślu. W pierwszej połowie dystansu do zdobycia będą trzy Premie Lotne LOTTO – w Janowie Lubelskim, Powiecie Janowskim oraz Leżajsku. O trzecią kolarze powalczą w Jarosławiu na 145 kilometrze. Pozostała część etapu to trzy Premie Górskie PZU do zdobycia na odcinku 13 kilometrów. Premia Górska PZU II kat. Sólca oraz Kalwaria Pacławska również II kat. Ostatnią premią na tym etapie będzie Premia Górska PZU Gruszowa III kat. Finisz, podobnie jak w ubiegłym roku, to wyczerpujący i widowiskowy podjazd w centrum miasta o nachyleniu od 14 do 15%

 

Przez Radymno wiedzie więc tak naprawdę finalny odcinek etapu. Peleton wpadnie do miasta ulicą Słowackiego, następnie ulicami Jana III Sobieskiego i Rynek dotrze do ul. Lwowskiej mijając po prawej budynek mieszczący Urząd Miasta. Następnie przez rondo w kierunku na Przemyśl – tu czeka ich ostry skręt w lewo w ulicę Złota Góra, którą wyjadą poza granice miasta. Łącznie w granicach Radymna kolarze przejadą około 4,5 kilometra.