W niedzielę 28 sierpnia na terenie Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa odbył się piknik rodzinny.

 

Wydarzenie otworzył gospodarz ks. proboszcz Kazimierz Piwowar oraz pomysłodawca pikniku burmistrz Mieczysław Piziurny. Obaj, życząc zgromadzonym dobrej zabawy podkreślali, że piknik ma na celu uwrażliwienie mieszkańców Radymna na zagadnienia uzależnień i promuje aktywne formy spędzania wolnego czasu.

 

I rzeczywiście atrakcji nie brakowało. Wszyscy, którzy zdecydowali się spędzić popołudnie ostatniej wakacyjnej niedzieli na przykościelnym placu mieli okazję uczestniczyć w warsztatach tworzenia makram i wspaniałych kompozycji kwiatowych, czy odwiedzić stanowisko Komisji Rozwiazywania Problemów Alkoholowych, gdzie, oprócz aktywności z udziałem alkogogli można było skorzystać z doświadczenia specjalistki ds. uzależnień i uzyskać poradę w tym względzie . Swoimi pracami chwalili się też seniorzy z miejskiego klubu seniora, a prawdziwą furorę zrobiło stoisko z wypiekami przedstawicielek Akcji Katolickiej. Na tym, jednak  oferta organizatorów imprezy na rodzinną rozrywkę się nie wyczerpała: na terenie imprezy rozegrano zawody sportowe, rozstawiono dmuchany plac zabaw, a kulminacyjnym punktem wieczoru była loteria z wartościowymi, promującymi zdrowy tryb życia, nagrodami.

 

Nie wolno też zapomnieć, że ważnym elementem pikniku była muzyka. Wiele emocji wzbudził występ gwiazdy wieczoru Magdy Anioł, która zachwyciła swoimi najbardziej znanymi przebojami oraz utworami z najnowszej płyty Odmawiam. Publiczność porwał też bardzo energetyczny i nastrojowy koncert diakonii Odnowa.

 

[rl_gallery id=”12007″]