W ubiegłą sobotę, 17 września gościliśmy V Wojewódzki Turniej Szachowy o Puchar Wojewody Podkarpackiego. Impreza, którą patronatem objął Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny ściągnęła do miasta szachistów m.in. z Bystrowic, Nizin czy Rączyny, ale także z Przeworska, Przemyśla, Leżajska, Rzeszowa, a nawet  z Mielca czy Leska.

Jak podkreślają znawcy tematu zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie turniej zdominował Klub Szachowy Bystrovia – broniący jego barw Hubert Janzer oraz Mateusz Lach „wzięli” odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w najbardziej prestiżowej kategorii „Open”, a  w pierwszej 10 końcowej klasyfikacji było jeszcze dwóch szachistów z Bystrowic. Warto jeszcze odnotować, że najniższe miejsce na podium zajął Tomasz Kojder (KSz Gambit Przeworsk).

W kategorii juniorów z roczników 2006-2010 dwa pierwsze miejsca zajęli z kolei zawodnicy z Leska reprezentujący klub Sanovia . W swojej grupie wiekowej bezkonkurencyjny był Jacek Michalski, który nieznacznie wyprzedził Juliana Semenowicza. Trzecie miejsce wywalczył Wiktor Ciżman z S-KKS Przemyśl.

Wreszcie najmłodszą grupę, w której sklasyfikowano dzieciaki z roczników 2011 i młodsze wygrał Marek Kulig z KGL Szarlotka Wadowice Górne, a jego wyższość uznać musieli zawodnicy KS Szachownicy Rzeszów Seweryn Taradejko i Helena Taradejko.