W coraz bardziej zaawansowanej fazie realizacji znajduje się miejskie przedsięwzięcie pn. „Przebudowa budynku szkoły w Radymnie w celu przywrócenia mu funkcji edukacyjnych”.

 

Budynek, który pierwotnie służył za koszary, a w swej przeszłości mieścił także szkołę podstawową powoli odzyskuje dawny blask. W tym roku prace prowadzone są w zasadzie na wszystkich kondygnacjach budynku. Te najbardziej widoczne to wymiana konstrukcji i pokrycia dachu oraz prace przy kominach – etap ten powinien zakończyć się jeszcze w tym roku. Na przyszły zaplanowane jest docieplenie stropu nad piętrem. Trwa też izolacja fundamentów, a do końca 2022 zaplanowano również prace przy elewacji budynku. Wewnątrz budynku (a dotyczy to zarówno piwnic, parteru jak i piętra) prowadzone są obecnie głównie roboty rozbiórkowe, ale pod koniec roku przewidziane jest podjęcie także prac nad stolarką okienną i drzwiową.

 

Przypomnijmy, że inwestycja realizowana jest w ramach rządowego programu Polski ład. Całość prac ma kosztować 7 240 664, 89 przy czym wkład własny Miasta Radymna wyniesie 1 290 664,89 zł.