Dziś w naszej Szkole Podstawowej świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Jako, że nauka prowadzona jest w dwóch budynkach, uroczyste akademie odbyły się w zarówno przy ul. Mickiewicza, jak i w siedzibie szkoły przy ul. Lwowskiej.

W szkole, gdzie na co dzień uczą się klasy I-III na program artystyczny złożyły się urokliwe wierszyki, śpiewy i układy taneczne, a wraz z małymi aktorami przedstawieniem żyła cała szkolna społeczność. Gościem wydarzenia był Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, który w pierwszej kolejności docenił kunszt występujących oraz przypomniał o prowadzonym remoncie dawnego budynku koszar, który w perspektywie dwóch najbliższych lat przejmie funkcje obiektu z ulicy Mickiewicza. Co jednak najważniejsze przekazał nauczycielom życzenia z okazji ich święta, a na ręce wicedyrektor Aliny Suchy złożył kwiaty.

Z kolei w budynku na ul. Lwowskiej osią akademii były scenki rodzajowe, próbujące w komediowym stylu odwzorować atmosferę pokoju nauczycielskiego, przeplecione twórczymi przeróbkami klasycznych szlagierów, w których pobrzmiewała włoska nuta. Występ przygotowany przez klasę VI został przyjęty bardzo ciepło i nagrodzony potężnymi owacjami. M. Piziurny powtórzył serdeczne życzenia dla grona pedagogicznego, przekazał kwiaty, a na koniec w bardziej kameralnym gronie wręczył, przyznawaną tradycyjnie przy okazji Dnia Edukacji Narodowej, Nagrodę Burmistrza.

[rl_gallery id=”12452″]