Podpisaniem przez Burmistrza Miasta Radymna Mieczysława Piziurnego protokołu komisji ds. przeprowadzenia głosowania nad zgłoszonymi projektami do Budżetu Obywatelskiego Miasta Radymna na rok 2023, zakończyliśmy procedurę konsultacji społecznych, dotyczących wydatkowania 100 tys. zł w przyszłorocznym budżecie.

Do tegorocznego budżetu obywatelskiego zgłoszone zostały trzy propozycje. Wnioskodawcy złożyli dokumenty dotyczące rozbudowy placu zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej i monitoringiem na os. Jana Pawła II, uatrakcyjnienia infrastruktury turystycznej na błoniach przy zalewie ZEK (projekt o nazwie: „Zalew ZEK wizytówką Miasta Radymna”) a także propozycję budowy placu zabaw na zieleńcu przy ul. Lwowskiej. Mieszkańcy oddali na wszystkie aż 841 głosów. Miło nam ogłosić, że w tym roku bezkonkurencyjny okazał się projekt przebudowy placu zabaw na os. Jana Pawła II – pomysł zdobył uznanie aż 451 mieszkańców. I to właśnie ten projekt skierowany zostanie do realizacji.

– Zaangażowanie mieszkańców w tegoroczny budżet obywatelski to esencja samorządności – komentował burmistrz M. Piziurny tuż po podpisaniu dokumentów stanowiących oficjalne zatwierdzenie wyników głosowania, którego dokonał w towarzystwie Lesław Kotyli przewodniczącego zarządy osiedla,  na terenie którego przeprowadzona zostanie inwestycja. – Kiedy w ubiegłym roku z mojej inicjatywy wdrożyliśmy w Radymnie koncepcję budżetu obywatelskiego myśleliśmy o powierzeniu mieszkańcom odpowiedzialności za rozwój miasta, stworzenia możliwości, by różne środowiska mogły decydować o tym, jak zmienia się ich otoczenie – mówił burmistrz. – I w tym roku wyszło to doskonale: mieszkańcy zgłosili bardzo ciekawe, kreatywne propozycje, a potem włożyli ogrom pracy, by wypromować swoje pomysły i przekonać sąsiadów do głosowania – podkreślał. – Wszystkim, którzy zaangażowali się w tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego, choćby oddając głos, z całego serca dziękuję. Gratuluję też autorom zwycięskiego projektu, mam nadzieję, że ich inicjatywa przyniesie wiele pożytku mieszkańcom tej części miasta – kończy burmistrz.

 

POROTOKÓŁ KOMISJI DS. PRZEPROWADZENIA GŁOSOWANIA NAD ZGŁOSZONYMI PROJEKTAMI DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA RADYMNA NA ROK 2023
Numer zadania Nazwa zadania Liczba oddanych głosów
1/BO/2022 Plac zabaw wraz z elementami siłowni zewnętrznej i monitoringiem 451
2/BO/2022 Zalew ZEK wizytówką Miasta Radymna 195
3/BO/2022 Plac zabaw w centrum Miasta Radymna 195