Tuż przed długą majówką na terenie przyległym do Urzędu Miasta odbyło się patriotyczne spotkanie pod hasłem „Święto Flagi”.

Na asfaltowym boisku szkoły podstawowej zgromadzili się najmłodsi patrioci w mieście. Plac po brzegi wypełniły dzieciaki z obu zlokalizowanych w Radymnie Przedszkoli: Parafialnego i Samorządowego, oraz uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, wsparci delegacją starszych kolegów, podtrzymujących efektowną, blisko 20 metrową biało-czerwoną flagę. Oczywiście dzieci na miejsce spotkania przybyły pod troskliwą opieką nauczycielek oraz dyrektorek Małgorzaty Sobejko i Małgorzaty Trojnar, a w roli gospodarzy wystąpili dyrektorzy Szkoły Podstawowej Paweł Kalisz i Alina Suchy.

Zgromadzonych podjął dobrym słowem i słodkim upominkiem burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, który włączył się w Święto, „pomagając” dzieciakom wydeklamować „Katechizm młodego Polaka”. Ponadto dzieci odśpiewały hymn, majowe pieśni patriotyczne, a całość spotkania zwieńczył odtańczony z wielkim zapałem przez wszystkich jego uczestników, polonez.

 

[rl_gallery id=”14531″]