Dziś o poranku dzieci i młodzież z naszego miasta oficjalnie zakończyły rok szkolny.

Tradycyjnie wydarzenie rozpoczęło się mszą świętą, po której uczniowie uczestniczyli w uroczystych apelach – w związku z planowanym utworzeniem kompleksu szkolnego przy ul. Lwowskiej, po raz ostatni podzieleni na uczniów klas I-III i IV-VIII.

 

Podczas owych spotkań wyróżniającym się uczniom – tym z najlepszymi oceniani oraz tym, z osiągnieciami w konkurach przedmiotowych – wręczone zostały nagrody.  Ważnym wydarzeniem dla życia szkoły było oficjalne, ale pełne wzruszeń pożegnanie, pełniącej do tej pory funkcji wicedyrektorki SP Pani Aliny Suchy, która przeszła na emeryturę.  Nie mniej istotnym punktem programu zakończenia roku szkolnego było wręczenie aktu powierzenia stanowiska Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie Panu Pawłowi Kaliszowi, dla którego będzie to już druga kadencja na tym stanowisku.

 

Gościem opisywanych powyżej wydarzeń był Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, który obok pożegnania Pani Wicedyrektor, gratulacji dla nowowybranego Dyrektora, podkreślał znaczenie edukacji w jego wizji rozwoju miasta, mówił o dotychczasowych osiągnięciach, ale i planach (szybkie oddanie budynku przy Lwowskiej, budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji), a przede wszystkim dzieciom życzył udanych i bezpiecznych wakacji.