Do tegorocznych konsultacji społecznych, dotyczących przeznaczenia 100 tys. zł w ramach budżetu Miasta Radymna zgłoszono 6 projektów – nigdy wcześniej w Radymnie nie było ich tak wiele. Zainteresowanie Budżetem Obywatelskim potwierdziło także głosowanie. W sumie na 5 dopuszczonych do rywalizacji projektów oddano 1746 głosów, a więc dwukrotnie więcej  niż w ubiegłym roku.

Rywalizacja rozstrzygnęła się pomiędzy dwoma przedsięwzięciami: „Modernizacją ogólnodostępnego placu zabaw na Osiedlu Władysława Jagiełły w Radymnie” a projektem pn. „Mobilny bezobsługowy park linowy – tor przeszkód”. Zadecydowało zaledwie 10 głosów. Ostatecznie przedsięwzięciem skierowanym do realizacji, na który głosowało 853 mieszkańców Radymna,  został ten pierwszy projekt, a więc „Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw na Osiedlu Władysława Jagiełły w Radymnie”.

– Tegoroczna edycja budżetu obywatelskiego udowodniła, że pomysł wdrożony przeze mnie w roku 2021 przyjęła się w Radymnie bardzo dobrze – mówi Burmistrz Mieczysław Piziurny. – Liczba zgłoszonych projektów oraz liczba oddanych głosów daje wyraźny sygnał, że Mieszkańcom naszego miasta spodobała się możliwość wzięcia spraw publicznych w swoje ręce i zapewniam, że idea Budżetu Obywatelskiego będzie kontunuowania w kolejnych latach – dodaje. – Gratuluje zwycięzcom, ale także i tym, których pomysły nie zostaną w tym roku zrealizowane, zdaję sobie bowiem sprawę, że wszyscy oni wykonali tytaniczną pracę, by wypromować swoje koncepcje i zaktywizować naszą lokalną społeczność –  puentował burmistrz.

Wyniki głosowania na BO24:

Numer zadania Nazwa zadania Liczba oddanych głosów
1/BO/2023 Modernizacja ogólnodostępnego placu zabaw na Osiedlu Władysława Jagiełły w Radymnie 853
2/BO/2023 Scena z zadaszeniem 27
4/BO/2023 Leżak miejski drewniano-stalowy 16
5/BO/2023 Mobilny bezobsługowy park linowy – tor przeszkód 843
6/BO/2023 Łąki kwietne w kilku punktach miasta (zieleńce, park, nieużytki) – ok. 4 ha powierzchni 7