Trwają zaawansowane prace nad przywróceniem budynkowi dawnych koszar funkcji edukacyjnych. Jednocześnie podejmujemy działania mające na celu poprawę infrastruktury kompleksu szkolnego. Na ostatniej prostej znajduje się procedura przetargowa dotycząca budowy placu zabaw na zieleńcu przed remontowanym budynkiem – wybrany już został wykonawca, w najbliższym czasie, po dopełnieniu wszystkich formalności, podpisana zostanie umowa. Ta zakłada, że plac powstanie w ciągu 5 tygodni od jej parafowania.
 
W ramach przedsięwzięcia na terenie stanie trzy duże zabawki. Projekt zakłada posadowienie linowej piramidy, zestawu sprawnościowego tzw. linarium oraz potrójnej huśtawki – wszystkie przystosowane do użytkowników w przedziale 3 – 12 lat. Tak powstały plac zabaw będzie stanowić uzupełnienie dotychczasowej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej, a więc skateparku i siłowni zewnętrznej.
Przedsięwzięcia realizowane jest przy udziale dofinansowania Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność w wysokości 36 418 zł. Całość zadania wyceniona została przez wykonawcę na 113 776,23 zł.