Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy 1 czerwca. Z tej właśnie okazji błonia przy zbiorniku wodnym ZEK w ubiegłą sobotę zaludnił kolorowy tłum, przestrzeń zajęły urządzenia służące harcom i zabawie, a w okolicy raz po raz rozlegały się gromkie śmiechy, dźwięki dziecięcych szlagierów, a niekiedy nieartykułowane okrzyki, świadczące niezawodnie o tym, że ta i owa zabawa weszła na najwyższy poziom.
 
Dzięki staraniom Burmistrza Miasta Radymna i realizacji Miejskiego Ośrodka Kultury oraz Miejskiej Biblioteki Publicznej nad Zekiem w ramach obchodów Miejskiego Dnia dziecka pojawiły się, cieszące się niesłabnącą popularnością dmuchańce, stanęły stoiska, w których dzieciaki mogły wyrazić swoje artystyczne „ja”. Zorganizowane zostatały też gry i zabawy: chętni mogli pograć w planszówki, wziąć udział w zawodach gry w bierki, rzutu frisbee oraz w wyścigach w workach. Swoje „miasteczko” rozbił też  UKS Giganci– tu odbył się trening otwarty, a emocje sięgały zenitu podczas finałów rozlicznych piłkarskich konkurencji, przygotowanych przez trenerów klubu. Obecni byli też strażacy z naszego OSP, którzy zapewnili nie tylko niezbędne wsparcie techniczne, ale też dokonali prezentacji ich wyposażenia i opowiadali o swojej pracy. Prawdziwym gwoździem programu były jednak wyrzuty piany poprzedzone wspólnym puszczaniem baniek mydlanych – to właśnie te atrakcje dostarczyły dzieciakom najwięcej pozytywnych wrażeń.
 
Wszystkim młodym mieszkańcom Radymna i okolic, a także ich rodzicom dziękujemy za przybycie. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas atrakcje sprawiły, że Wasze święto były w tym roku wyjątkowe.