Szachy to wspaniała dyscyplina, łącząca elementy sportu, nauki oraz sztuki, która pozwala integrować humanistyczną fantazję z umiejętnościami matematycznymi. Dlatego też 22 marca 2015 r. w Radymnie odbył się Turniej o Puchar Miasta Radymna zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy „Giganci Radymno”. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, z tempem po piętnaście minut na zawodnika. W rozgrywkach wzięło udział 61 uczestników w dwóch kategoriach wiekowych: OPEN oraz JUNIOR. Choć odmierzające czas zegary nie ułatwiały zadania, to sama gra wywarła wiele pozytywnych emocji na uczestnikach, ucząc ich przewidywania, logicznego myślenia, sportowego współzawodnictwa, determinacji oraz cierpliwości, czyli tych cech charakteru, które są nieodzowne do osiągnięcia zwycięstwa na szachownicy jak i w życiu.

W klasyfikacji OPEN zwyciężyli:

  1. Tomasz Lach,
  2. Daniel Lusio,
  3. Konrad Kuziemko.

W klasyfikacji JUNIOR zwyciężyli:

  1. Maciej Świszcz,
  2. Oleh Golova,
  3. Adrian Miąsik.

Dodatkowo nagrodzono najmłodszego uczestnika Wojciecha Gazdę, który w tym roku ukończył 6 lat. Zaś nagrodę losową otrzymał Zakhar Maksymyshyn.

Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów: Banku Spółdzielczego w Radymnie, Kebaba na Złotej Górce, Pizzerii Biesiadowo, zakładu konserwacji zabytków Renowator Radymno, Firmy Rol-Mech, sklepu meblowego Meblomix, dzięki którym zakupiono puchary oraz cenne nagrody. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny Andrzej Krawczyk oraz sędzia rundowy Andrzej Kupka. Wszystkim uczestnikom turnieju życzymy dalszych udanych startów oraz wielu sukcesów, a także zapraszamy na kolejne turnieje.

 

Andrzej Krawczyk

[nggallery id=11]

[kad_youtube url=”https://youtu.be/dy_efnLgWzk” ]