24 listopada, w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, dzieci z Parafialnego Przedszkola w Radymnie zaprezentowały wzruszajacy spektakl patriotyczny „A to Polska właśnie!”. Występ ten był przedłużeniem obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki przedstawiły widzom opowieść, w której Polska, zbudowana na najważniejszych wartościach – wierze, nadziei i miłości, zostaje zniewolona przez trzech zaborców. Wartości te jednak, trwające i pielęgnowane w sercach Polaków, pozwalają przywrócić Ojczyźnie wolność i wielkość.

Drugą część spektaklu młodzi aktorzy rozpoczęli brawurowym wykonaniem Mazurka Dąbrowskiego (razem z publicznością odśpiewali wszystkie zwrotki!), a następnie, z wielkim zaangażowaniem i przejęciem, zaśpiewali tradycyjne pieśni patriotyczne, przeplatając je słowami mówiącymi o odwadze, cierpieniu i miłości dla Polski.

Za swój profesjonalizm i ciężką pracę, włożoną w przygotowanie długiego i niełatwego spektaklu, przedszkolaki zostały nagrodzone gromkimi brawami i słodyczami, które przekazał im od św. Mikołaja jeden z zaproszonych gości – wójt Bogan Szylar. Podziękował on, razem z ks. proboszczem Grzegorzem Kowalczykiem, siostrze dyrektor Bożenie Biedzie i paniom nauczycielkom za przekazywanie dzieciom patriotycznych treści mówiących o historii Polski i o stanowiących jej fundament wartościach, a przede wszystkim za budzenie ducha miłości do Ojczyzny.

[nggallery id=35]