Półfinały Wielkiej Ligi Czytelników już za nami. Odbyły się 15 kwietnia w instytucjach kulturalnych na terenie całego kraju. Celem konkursu było propagowanie kultury czytania w kręgu rodzinnym.

Ogromnie miło nam poinformować, iż drużyna z Radymna w kategorii klas 1-3, w składzie Malwina Piętka z klasy 2a, Maja Sudoł z klasy 2b i Łucja Wolanin z klasy 3c, która uzyskała, 97 pkt. na 100 możliwych, znalazła się wśród 10 najlepszych drużyn w całej Polsce i dołączy do całodniowego świętowania w Katowicach, podczas V Wielkiej Zabawy Rodzinnej, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r. Starsza drużyna w kategorii klas 4-6, w składzie: Filip Bącal z klasy 4b, Jakub Sudoł i Mikołaj Pac z klasy 5a, uzyskała 78 pkt. na 100 możliwych, co również stanowi bardzo dobry wynik. Serdecznie gratulujemy.

Dzieci udowodniły, że nie tylko lubią czytać książki, ale również, że potrafią czytać je ze zrozumieniem. Konkursowe książki, tak jak pisali organizatorzy w liście do zawodników Wielkiej Ligi przed rozpoczęciem pisania testu półfinałowego, otworzyły przed nimi tajemnicze krainy, a także wprowadziły w krąg kultury i tradycji narodowej. Wybitną formę czytelniczą podczas półfinałów prezentowało co najmniej kilkadziesiąt zespołów. Poziom zawodów był nadzwyczaj wysoki.
Do finału awansowało dziesięć drużyn z klas 1-3 i siedem drużyn z klas 4-6.

W klasach młodszych do finału awansowały drużyny, które zdobyły minimum 97 pkt. na 100 możliwych! W klasach starszych natomiast do awansu potrzebne było zebranie minimum 93 pkt. (na 100).

Półfinał ogólnopolskiego konkursu Wielka Liga Czytelników odbył się w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Przemyślu Filii w Jarosławiu. W Jarosławskim półfinale wzięło udział 25 uczniów z następujących szkół:

  • Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Jarosławiu,
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Wojska Polskiego w Jarosławiu,
  • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Horyńcu-Zdroju,
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Września 1939 r. w Radymnie,
  • Zespół Szkół w Wierzbnej.

Uczestnicy pisali test w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI i mieli wykazać się znajomością treści dwóch lektur: „Karolcia” M. Krüger  oraz „Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do świtu” C. S. Lewisa. Biblioteka przygotowała dla zawodników słodki poczęstunek, a podsumowaniem zmagań konkursowych była projekcja bajek. Uczniom kibicowali nauczyciele i rodzice, a organizatorzy półfinału dołożyli wszelkich starań, aby to święto książki upłynęło w miłej atmosferze.

Drogie Dzieci, Szanowni Rodzice, Nauczyciele i wszyscy zaangażowani w naszą akcję!

Powtarzamy z organizatorami tej wspaniałej akcji: „Dziękujemy Wam za dotychczasowe wspólne działania. Cieszymy się niezmiernie, że jest tak wielu wspaniałych Czytelników wśród dzieci i tak wielu znakomitych Rodziców, Nauczycieli, Bibliotekarzy, Pracowników instytucji edukacyjno-kulturalnych i ogólnie – Ludzi Dobrej Woli. Dzięki Waszej obecności i aktywności możemy stwierdzić, że czytanie nadal jest istotnym elementem naszego życia, co daje nadzieję na dobrą przyszłość dla naszego kraju.
Zapraszamy Was Wszystkich do wspólnego, całodniowego świętowania w Katowicach podczas V Wielkiej Zabawy Rodzinnej, która odbędzie się w sobotę 4 czerwca 2016 r.
Zwycięzcami projektu są wszyscy, którzy przeczytali książki z pierwszego etapu, a następnie półfinałową – ponieważ dzięki temu zdobyli cenne doświadczenie i wiedzę.”

Żywimy nadzieję, że wszyscy zarażeni pasją czytania za rok ponownie przyłączą się do tej wspaniałej zabawy dla Wytrwałych Wędrowców z Krainy Wyobraźni.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej akcji: www.wielka-liga.pl

Szkolni koordynatorzy

[nggallery id=45]