W drugim tygodniu ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się zajęcia dla dzieci i młodzieży pt. „Bajeczne ferie w bibliotece”. Chociaż zimowa aura za oknem dawała się we znaki, chętnych nie zabrakło. Przygotowano urozmaicony program zajęć czytelniczo-artystycznych, dzięki którym dzieci mogły w atrakcyjny sposób spędzić czas wolny od zajęć szkolnych.

Uczestnicy wzięli udział w zajęciach czytelniczo-literackich, podczas których czytano ulubione baśnie znanych autorów. Dzieci rozwijały także swoje talenty plastyczne i poznawały nowe techniki, dzięki czemu powstały m.in. zakładki do książek – origami, zimowe pejzaże wykonane różnorodnymi technikami oraz wydrapywanki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plastyczne. Nasze zaproszenie przyjęła p. Sabina Kuta, która w ciekawy sposób przedstawiła dzieciom technikę zdobienia decoupage. Młodzi artyści okazali się bardzo aktywni i stworzyli oryginalne prace. Powstały zdobione serduszka walentynkowe oraz lampiony. Urozmaiceniem zajęć było wspólne lepienie bałwana i figur śnieżnych, a po zabawie na śniegu dzieci mogły samodzielnie upiec kiełbaski przy ognisku, rozgrzać się przy ciepłej herbacie i posmakować łakoci. Ostatni dzień zajęć upłynął na zabawie w bajkowe kalambury. Podczas spotkań panowała ciepła i przyjazna atmosfera. Dzieci doznały ciekawych wrażeń, nawiązały nowe znajomości, miło i przyjemnie spędziły wolny czas.

Wszystkim uczestnikom zimowych spotkań w bibliotece serdecznie dziękujemy za przybycie i wielkie zaangażowanie. Szczególne podziękowania kierujemy do p. Sabiny Kuty za przeprowadzenie i uatrakcyjnienie zajęć.

Agnieszka Bojarska
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

[nggallery id=68]