Światowy Dzień Kota to święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech (od 1990 r.) i w Polsce (od 2006 r.). Celem obchodów tego dnia jest podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz uwrażliwienie na los porzuconych i bezdomnych zwierząt. To okazja, aby rozwijać empatię oraz propagować szacunek dla kotów, nie tylko tych rasowych.

Właśnie tego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie związane z obchodami Światowego Dnia Kota. Z tej okazji bibliotekę odwiedziły dzieci z oddziałów zerowych z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Parafialnego w Radymnie.

Przedszkolaki zapoznały się z historią święta, dowiedziały się o potrzebie niesienia pomocy kotom bezdomnym, ciekawostkach z życia i zwyczajów kotów. Uczestniczyły w „kocich” zabawach i zgadywankach. Wysłuchały również bajki W. Drabik, pt. „Kocie łakocie” i wykonały zakładki do książek w formie kota.

Na pożegnanie przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane prace plastyczne z podobiznami kotów, które ozdabiają wnętrze biblioteki.

Serdecznie dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunom za przyjęcie zaproszenia i czynny udział w zajęciach.

Agnieszka Bojarska
Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej

[nggallery id=71]