20 października 2018 roku odbył się finał corocznego konkursu ,,Moje wzrastanie ku pełni człowieczeństwa”, którego organizatorem jest świetlica „Wzrastanie” w Radymnie. Tegoroczna edycja była już XIII odsłoną tego konkursu poświęconego św. Janowi Pawłowi II, zgłębianiu Jego nauczania i wartościom przekazanym nam przez Wielkiego Polaka. W tym roku hasło przewodnie nawiązywało do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości i brzmiało ,,Z Janem Pawłem II – śladami historii naszej Ojczyzny”.

Galę finałową rozpoczęła Msza św. w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Radymnie, którą sprawował ks. Daniel Odor. Śpiew oraz oprawę liturgiczną przygotowały dzieci i młodzież ze świetlicy, przy wsparciu scholi z parafii św. Jana z Dukli w Przemyślu. Po Mszy św. laureaci, uczestnicy konkursu oraz ich opiekunowie udali się do Domu Parafialnego przy Kościele NSPJ na uroczystość wręczenia dyplomów, statuetek oraz nagród. Programem artystycznym  przywitały wszystkich Gości wokalistki ze świetlicy, a po nich wystąpiły dzieci z Przedszkola Parafialnego w Radymnie. W ich wykonaniu widzowie podziwiali scenkę pt: „Co to jest Polska”, na którą złożyły się piosenki, wiersze, marsz ułanów i krakowiak, przygotowane pod opieką p. Małgorzaty Sobejko i p. Marty Gliniak.

Po zakończonych występach laureaci konkursu – części plastycznej, literackiej i multimedialnej – odebrali dyplomy i nagrody, które zostały ufundowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Na konkurs wpłynęło ok. 300 prac z sześciu przedszkoli, dwudziestu szkół podstawowych oraz czterech szkół średnich  i czterech placówek. Prace konkursowe oceniali jurorzy: p. Daniela Suchy, p. Maria Lewandowska, p. Dorota Trudzik, p. Justyna Chrzanowska i ks. Daniel Odor. Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej w Przemyślu przyjęło honorowy patronat nad konkursem i przekazało kilka pozycji książkowych dla  nagrodzonych uczestników konkursu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w organizacji tegorocznego finału konkursu, szczególnie ks. Proboszczowi Kazimierzowi Piwowarowi oraz wolontariuszom: Annie, Marcie, Ewie i Kacprowi.

Justyna Chrzanowska

Foto: Izabela Pinda i Ewa Sabatowska

[nggallery id=115]