Dziś przekazaliśmy wsparcie do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bohaterów Września przy ul. Konarskiego 7 w Przemyślu. W placówce od 26 lutego działa punkt noclegowy dla uchodźców z Ukrainy. Codziennie schronienie znajduje w nim około 100-150 osób.

Dzięki zaangażowaniu Burmistrza Miasta Radymna Mieczysława Piziurnego do potrzebujących trafiły ziemniaki, jabłka, żywność, w tym ta o przedłużonym terminie do spożycia, gotowe potrawy w puszkach, makarony ryże, herbaty, kawy, soki, ale też sporo łakoci dla dzieci. Ponadto zaopatrzyliśmy punkt w środki higieny osobistej, pampersy, zapas bielizny pościelowej.

W pierwszej kolejności za wielkie serca i ofiarność dziękujemy społeczności Kelpen-Oler, która zorganizowała zbiórkę w Holandii i przygotowała fracht. Dziękujemy także panu Januszowi Biesiadeckiemu, właścicielowi firmy Farm-Bud za udostępnienie samochodu z kierowcą. Dziękujemy też panu Markowi Sobolewskiemu kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej w Radymnie za użyczenie samochodu i jego pracownikom, bez których przepakowanie i transport darów byłby trudny, a wręcz niemożliwy.

[rl_gallery id=”10406″]