Tour de Pologne startuje już jutro. Do Radymna kolarze dotrą w poniedziałek 1 sierpnia. Zachęcamy mieszkańców do tego, by licznie wyszli na ulice miasta kibicować przejeżdżającemu peletonowi bo taka okazja może nie powtórzyć się szybko.

Oczywiście wielu entuzjastów kolarstwa wybierze kibicowanie przed własnym gospodarstwem, ale gdyby ktoś nie miał pomysłu na to, gdzie obserwować przejazd peletonu przygotowaliśmy 3 miejsca, które naszym zdaniem dostarczą największych emocji.

  1. ul. Lwowska okolice ronda

To miejsce pozwoli na dość długie obserwowanie peletonu. Najpierw efektowny wyjazd z zabudowań Rynku, potem zjazd na wysokości MOK-u, a następnie długa prosta i znów podjazd – to w zasadzie  kwintesencją ścigania się na dwóch kółkach. I to w kilkuminutowej pigułce. Plusem będzie fakt, że z racji obecności chodnika kibicować można będzie po obu stronach jezdni, a w przypadku letniego słońca obecne tam drzewa zapewnią kibicom cień.   To naszym zdaniem najlepsze miejsce do kibicowania tegorocznemu Tour de Pologne w Radymnie.

 

  1. ul. Słowackiego na odcinku od ul. Spisówka do ul. Krasińskiego

Peleton Tour de Pologne przyjedzie od Jarosławia, do Radymna wypadając długim prostym odcinkiem ul. Słowackiego. Naturalne wzniesienie pozwoli na obserwowanie kolarzy przez dłuższy czas. Optymalne miejsce do tego wydają się być okolice skrzyżowania ul. Słowackiego ze Spisówką,  ale sporo emocji powinno dostarczyć kibicowanie na odcinku od Spisówki do kościoła. Miejsce byłoby w zasadzie idealne do obserwowania kolarskich zmagań, ale niewielkim minusem jest fakt, że bezpiecznie kibicować można tylko po jednej stronie jezdni.

  1. ul. Złota Góra okolice piekarni

To kolejna dość długa prosta na trasie tegorocznego touru. Na Złotej Górze wytypowaliśmy dwa miejsca, w których warto się ustawić, by kibicować kolarzom. Pierwsze to okolice posterunku policji i parkingu jednego ze sklepów spożywczych. Tu kolarze będą musieli wejść w 90 stopniowy zakręt i na pewno nieco zwolnią, a do tego będą musieli się wykazać techniką. Druga miejscówka to okolice strefy usługowo-przemysłowej na Złotej Górze. Ci, którzy ustawią się w pobliżu piekarni czy myjni, ze względu na długą prostą będą mieli okazje obserwować kolarzy najdłużej na Złotej Górze.

 

Rozmawiając o dobrej zabawie i emocjach związanych z kibicowaniem przypominamy, że w poniedziałek 1 sierpnia dojdzie do całkowitego zamknięcia głównej arterii komunikacyjnej miasta tj. ulic: Słowackiego, Jana III Sobieskiego, Rynek, Lwowskiej oraz Złotej Góry. Ulice te zostaną zamknięte  na 30 minut przed planowanym  przejazdem peletonu – utrudnień należy spodziewać się więc w godzinach od 14.00 do 15.00.