16 października w kościele pw. św. Wawrzyńca rozbrzmiały fragmenty oratorium Piotra Rubika i Zbigniewa Książka „Tu es Petrus”. Przejmujący występ dedykowany był pamięci Jana Pawła II. Wszak to właśnie 16 dnia października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła wybrany został na papieża. Jednak, jak zauważyła Dorota Gunia w słowie zamykającym koncert, w świątyni unosił się duch Jakuba Kryczyńskiego, zmarłego w 2015 roku wokalisty, jednego z pomysłodawców opracowania przez radymniańskich artystów oratorium dla papieża.

Sam koncert udał się wybornie. Na wyżyny swoich talentów wspięli się zarówno soliści, jak i chór, a wydźwięk, monumentalnie brzmiących w murach XVIII-wiecznego kościoła w Radymnie pieśni, podbijały jeszcze fragmenty poezji, które czytał Andrzej Kuca z Jarosławia. Zwieńczeniem wydarzenia było odśpiewanie „Barki” – głosem wiodącym była tu wokalistka MOK i chórzystka Anna Brudniak-Żolnierz, ale dźwięki ulubionej pieśni Jana Pawła II poniosły do śpiewu także publiczność.

Występ przygotował chór Cantilena pod batutą Doroty Guni, wokaliści oraz pracownicy MOK, w murach swojej świątyni ugościł wydarzenie  ks. proboszcz Grzegorz Kowalczyk, a wśród obecnych na koncercie znalazł się m.in. Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny.

 

[rl_gallery id=”12526″]