24 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury miała miejsce szczególna uroczystość. 8 par z terenu miasta Radymna przeżyło w związku małżeńskim pół wieku i obchodzi w tym roku Złote Gody.  Nasz Urząd Stanu Cywilnego podjął starania, by uczcić ten piękny jubileusz.

 

Jubilatów podjął Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, towarzyszył mu Przewodniczący Rady Miasta Andrzej Pacek, Sekretarz Miasta Zofia Kawałek oraz pracownik USC Ewelina Kaczmarz.

„Szanowni Jubilaci w pierwszej kolejności chciałbym wrazić względem Was mój szacunek i podziw. „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem” chciałoby się powtórzyć za św. Pawłem, opisując Wasze 50-letnie pożycie. Przyjmijcie też życzenia: wielu kolejnych przeżytych wspólnie lat – spotkajmy się tu za 10 lat, świętując Diamentowe Gody, a potem może jeszcze za następne i następne… Niech te lata upływają w zdrowiu, w zgodzie, w otoczeniu miłości, opieki i troski najbliższych. Życzę Wam wielu chwil szczęścia, radości, pociechy z dzieci i wnuków, słowem: wszystkiego co dobre, piękne i szlachetne” – mówił do zebranych Burmistrz Mieczysław Piziurny.

 

Po gratulacjach i  życzeniach  pary (niestety nie wszyscy jubilaci mogli uczestniczyć w tym wydarzeniu) zostały udekorowane Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadanym im przez Prezydenta RP, otrzymały skromne podarunki, a na koniec wysłuchały krótkiego koncertu, przygotowanego przez wokalistów Miejskiego Ośrodka Kultury. Po części oficjalnej Jubilaci zostali zaproszeni na poczęstunek, podczas którego pary w przyjaznej, radosnej ale i podszytej nostalgiczną nutą atmosferze wspominały przeżyte wspólnie lata.

 

 

[rl_gallery id=”13020″]