4 grudnia odbył się w Radymnie Mikołajkowy Turniej Siatkówki, zorganizowany już po raz drugi przez Miasto Radymno oraz Miejski Klub Sportowy Radymno pod hasłem „Wolni od uzależnień”.

Tegoroczna odsłona wydarzenia miała międzynarodowy charakter. Na parkiecie hali sportowej w Radymnie rywalizowały bowiem, obok gospodyń,  sekcji siatkówki dziewcząt klubu MKS Radymno i drużyny UKS 15 Przemyśl dwie drużyny z Ukrainy – ekipa Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Mościsk oraz reprezentacja szkoły podstawowej, także z tej właśnie miejscowości.

Turniej rozegrany został w systemie każdy z każdym, a o ostatecznej klasyfikacji decydowała tabela. Nasze dziewczyny pokonały SP z Mościsk, postawiły twarde warunki faworyzowanej drużynie SMS z Mościsk i przed ostatnim meczem miały szanse nawet na zgarnięcie całej puli. Niestety siatkarki MKS Radymno po zaciętym meczu musiały uznać wyższość UKS 15 Przemyśl, drużyny która ostatecznie okazała się najlepszą w całym turnieju.

Po zakończonej rywalizacji nastąpiła dekoracja zwycięzców. Medale i puchary wręczali Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny oraz Prezes MKS Radymno Zbigniew Petynia.

 

[rl_gallery id=”13220″]