Możemy ogłosić, że pierwszy Budżet Obywatelski Miasta Radymna został w pełni zrealizowany. Po koniec ubiegłego roku, na stadionie przy ulicy Sportowej zakończyły się prace związane z rozbudową infrastruktury obiektu. Na boisku od strony szkoły podstawowej, vis-à-vis trybuny głównej stanęła wiata dla spikera. Konstrukcja wyposażona została w system nagłośniający oraz profesjonalną tablicę wyników. Prace obejmowały, oprócz stworzenia konstrukcji i posadowieniu jej na przygotowanych wcześniej filarach oraz zamontowania kompletnego wyposażenia także wykonanie przyłącza elektrycznego.

Przypomnijmy, że projekt budowy budki spikera to inicjatywa zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2022.  W pierwszej połowie ubiegłego roku zostało zrealizowane przedsięwzięcie pn. „Rozbudowa terenów rekreacyjnych przy kąpielisku miejskim „ZEK” Radymno”, obejmujące nasadzenie 4 żywych altan, 8 wierzb oraz posadowienie ławeczek, które „wygrało” głosowanie na BO, uzyskując 388 głosów poparcia. Na projekt pn. „Budka dla spikera, nagłośnienie oraz tablica wyników na stadionie miejskim w Radymnie”  zagłosowało wówczas 370 mieszkańców Radymna. Oba te przedsięwzięcia przeszły do historii, jako pierwsze zadania inwestycyjne, o których bezpośrednio zadecydowali mieszkańcy w ramach konsultacji Budżetu Obywatelskiego.

W klasie A, gdzie rywalizuje MKS Radymno  trwa obecnie przerwa zimowa. Drużyna rozgrywająca swoje mecze na stadionie przy ul. Sportowej do rywalizacji ligowej wróci w marcu – wtedy też będzie okazja do przetestowania nowego sprzętu w warunkach meczowych. Wierzymy, że nowy obiekt pozwoli na uatrakcyjnienie oprawy meczowej gier biało-niebieskich, ściągnie na stadion kibiców, których doping poniesie naszych piłkarzy do sukcesów sportowych.