6 sierpnia na błoniach nad zbiornikiem ZEK odbyła się impreza powroźniczo-szantowa „Na brzegu liny”. Tradycyjnie organizatorem było Miasto Radymno, Miejski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Rozwoju Radymna Galeon. W tym roku do tego grona dołączyło stowarzyszenie Kreatywna Pozytywka realizujące event o charakterze folkowym wespół z chórem Cantilena w ramach projektu „Po sznurku do tradycji”.
 
Imprezę we wczesnych godzinach przedpołudniowych uroczyście otworzyli Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, Łukasz Podolak Prezes SRR Galeon oraz Członkini Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk. Jak co roku było sporo dobrej muzyki, oprócz wspomnianego Folkowiska na scenie odbyły się świetne koncerty w wykonaniu barda rodem z Poznania Jakuba Paluszkiewicza, zespół Pod Wiatr z Ostrowca Św., oraz rzeszowskiej grupy Klang. Wszystkie występy przyniosły mnóstwo emocji i niezapomnianych wrażeń, choć przyznać trzeba, że zmienna aura nie rozpieszczała uczestników pikniku.
 

Wiele działo się też poza sceną. Na terenie ZEK odbyło się bowiem Wielkie Szukanie Skarbów. Była to zabawa w trakcie, której uczestnicy mieli za zadanie zgromadzić jak najwięcej złota. To można było szukać w grze terenowej, wygrywając w turniejach gry w bierki, kości czy zdobywając je w poszukiwaniu samorodków na plaży oraz zwodach sprawnościowych. Ponadto zebrani mogli wziąć udział w licznych warsztatach: garncarskim, powroźniczym, tworzenia makram i węzłów żeglarskich, a także przebadać zdrowie i poznać zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w namiocie wystawionym przez Państwową Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu.