Dzisiejszy popołudnie w Radymnie upłynęło pod znakiem patriotycznych uniesień – celebrowaliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Tradycyjnie, obchody rozpoczęła msza św. w kościele pw. Świętego Wawrzyńca w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu zebrani, prowadzeni przez kompanię honorową wystawioną przez 14. Dywizjon Artylerii im .generała brygady Wacława Wieczorkiewicza przeszli pod pomnik 1000-lecia Państwa Polskiego. Tu po odśpiewaniu hymnu i podniesieniu flagi państwowej nastąpiło przywitanie gości. Burmistrz Miasta Radymna, a po nim Członkini Zarządu Województwa Podkarpackiego Anna Huk wygłosili okolicznościowe przemówienia. List od Starosty Jarosławskiego Stanisława Kłopota odczytał zaś Marek Sobolewski – Członek Zarządu Powiatu Jarosławskiego.  Po przemówieniach porucznik Maciej Kołodziej odczytał apel poległych, który zwieńczyła salwa honorowa. Po niej zgromadzeni, przedstawiciele władzy samorządowej, parlamentarnej, służb mundurowych , jednostek organizacyjnych miasta, szkół, przedszkoli i placówek, stowarzyszeń i klubów sportowych działających na terenie miasta złożyli kwiaty pod Pomnikiem.

Warto dodać, że dzisiejsze spotkanie zwieńczyło w istocie dwudniowe świętowanie. W dniu wczorajszym (w piątek, 10 listopada) w sali widowiskowej MOK odbył się koncert „Śpiewamy Niepodległej. Składały się na niego piosenki i pieśni patriotyczne zaaranżowane i zaśpiewane przez przeworską kapelę podwórkową Beka.