Dziś przed południem w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Urząd Stanu Cywilnego w Radymnie zorganizował niecodzienną ceremonię. 7 par z terenu Miasta zostało udekorowanych, nadawanymi przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczenie to przysługuje parom, które przeżyły wspólnie 50 i więcej lat.

Dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziruny, który kierując do Jubilatów życzenia wszelkiej pomyślności, przypominał, że w roku 1973, a więc roku ślubu zebranych par, Polacy zremisowali z Anglikami na Wembley, co dało im awans do finału Mistrzostw Świata, wspominał też, że w tym roku po raz pierwszy w naszym kraju, pracownicy mogli cieszyć się wolną sobotą. Podkreślał przy tym, że osiągniecie tak zacnego stażu małżeńskiego to wymagające wyzwanie, w trakcie realizacji którego przeplatają się dobre, ale także i te gorsze momenty.

Po dekoracji, podczas której jubilaci otrzymali nie tylko medale i legitymacje, ale także zostali obdarowani kwiatami i drobnymi upominkami, wokaliści związani z MOK i chórem Cantilena: Witold Błaszczyszyn, Anna Brudniak-Żołnierz, Elżbieta Kuchta oraz Dorota Gunia wykonali dla zebranych kilka nieśmiertelnych szlagierów polskiej muzyki rozrywkowej.

Na zakończenie jubilaci podjęci zostali posiłkiem, w trakcie którego, w miłej atmosferze wspominali przeżyte wspólnie lata, prowadząc przy tym ciekawe, często żartobliwe rozmowy dotyczące zarówno przeszłości ich samych ale i miasta Radymna.