W czwartkowe popołudnie w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Września 1939 odbyła się wywiadówka. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że po raz pierwszy odbyła się ona w świeżo wyremontowanym budynku dawnych koszar austriackich. To pierwsza taka okazja, by społeczność miasta mogła ocenić efekty remontu obiektu wartego 7,24 mln zł.

Na spotkanie z rodzicami zaproszony został Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny, który kilku słowach skierowanych do zgromadzonych podkreślał wagę poczynionych inwestycji i wyrażał nadzieję, że dzieci z Radymna będą czuć się w nowej szkole komfortowo i bezpiecznie. Burmistrz wspomniał też, że już wkrótce ruszą kolejne inwestycje dedykowane młodym pokoleniom mieszkańców Radymna, a więc: budowa hali sportowej o lekkiej konstrukcji, utworzenie żłobka, remont budynku przedszkola samorządowego.

W podobnym tonie utrzymane były wypowiedzi Pawła Kalisza i Agnieszki Radziejowskiej dyrektora i wicedyrektorki placówki, którzy podkreślając nowoczesność budynku i ogrom pracy włożonej w jego przygotowanie, prosili rodziców o pomoc w zakresie wypracowania najlepszych rozwiązań dotyczących funkcjonowania ich dzieci w nowym budynku. Na zakończenie Przewodniczący Rady Rodziców Artur Marciak wyraził wdzięczność władzom miasta i szkoły za poczynioną inwestycję w najmłodszych mieszkańców, a co za tym idzie w przyszłość Radymna.

Jako się rzekło, przybyli na wywiadówkę rodzice mieli okazję zwiedzić klasy, robiące spore wrażenie pracownie językową i komputerową, a nawet przetestować działanie kuchni i stołówki – w ramach przygotowanego przez Szkołę Podstawową poczęstunku.